Таг: Никола Димитров

1 17 18 19185 / 185 НАПИСИ
НЕМА ДА ИМА НОВИ СПОМЕНИЦИ И ПРЕИМЕНУВАЊА, ТРЕБА ДА ГРАДИМЕ ИДНИНА, КАЖА ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

НЕМА ДА ИМА НОВИ СПОМЕНИЦИ И ПРЕИМЕНУВАЊА, ТРЕБА ДА ГРАДИМЕ ИДНИНА, КАЖА ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кажа дека не ги одобрува спомениците изградени од претходната власт и дека не се плаши да го каже тоа ...
ГРЦИЈА ДА РАЗМИСЛИ КАКОВ СОСЕД САКА Е ПОРАКАТА СО КОЈА ДИМИТРОВ ОДИ ВО АТИНА

ГРЦИЈА ДА РАЗМИСЛИ КАКОВ СОСЕД САКА Е ПОРАКАТА СО КОЈА ДИМИТРОВ ОДИ ВО АТИНА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели дека ќе побара од Грција да се преиспита каков сосед сака пред утрешната средба со неговиот грчки ...
ФАЈНЕНШЕЛ ТАЈМС ГО СМЕНИ НАСЛОВОТ – МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ГО МЕНУВА ИМЕТО ЗА НАТО

ФАЈНЕНШЕЛ ТАЈМС ГО СМЕНИ НАСЛОВОТ – МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ГО МЕНУВА ИМЕТО ЗА НАТО

Угледниот британски весник „Фајненшел тајмс“ кој утрово се појави со анализа со наслов „Македонија прелага промена на името во обид да му се приклучи ...
ЗАЕВ ПРВИН ЌЕ ОДИ КАЈ ХАН, ПА КАЈ БОРИСОВ

ЗАЕВ ПРВИН ЌЕ ОДИ КАЈ ХАН, ПА КАЈ БОРИСОВ

Зоран Заев најави дека првата посета во странство како премиер ќе ја реализира следниот понеделник во седиштето на ЕУ во Брисел и ќе се сретне со евро ...
И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров е убеден дека и Грција има интерес за европска Македонија. На покана на неговиот грчки колега Никос Ко ...
1 17 18 19185 / 185 НАПИСИ