Таг: Никола Додевски

АДВОКАТОТ НИКОЛА ДОДЕВСКИ И МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ГО ПРОВЕРУВАА ДОГОВОРОТ СО АД БЕТОН ПРЕД ДА ГО ПОТПИШАМ, СЕ БРАНИ ПОРАНЕШНИОТ ГЕНСЕК НА ВМРО-ДПМНЕ КИРИЛ БОЖИНОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА БЕЛАТА ПАЛАТА

АДВОКАТОТ НИКОЛА ДОДЕВСКИ И МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ГО ПРОВЕРУВАА ДОГОВОРОТ СО АД БЕТОН ПРЕД ДА ГО ПОТПИШАМ, СЕ БРАНИ ПОРАНЕШНИОТ ГЕНСЕК НА ВМРО-ДПМНЕ КИРИЛ БОЖИНОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА БЕЛАТА ПАЛАТА

Обвинетиот во „Талир 2“ Кирил Божиновски, поранешен генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и на Владата, на прашање на неговиот адвокат Еленко Миланов во вр ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ ВЕЌЕ НЕ МУ Е АДВОКАТ НА ГРУЕВСКИ ВО СЛУЧАЈОТ НАСИЛСТВА И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

НИКОЛА ДОДЕВСКИ ВЕЌЕ НЕ МУ Е АДВОКАТ НА ГРУЕВСКИ ВО СЛУЧАЈОТ НАСИЛСТВА И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

Никола Додевски, адвокатот на експремиерот Никола Груевски во сите предмети што ги поведе Специјалното обвинителство, на денешното рочиште за насилств ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

  Никола Додевски, адвокат на осомничениот експремиер Никола Груевски во сите истраги што ги води СЈО против него како и во судскиот процес за ...
КОЧАН И АДВОКАТОТ МЕСТО ВО СЈО ВЛЕГОА ВО СЕМКАРНИЦА

КОЧАН И АДВОКАТОТ МЕСТО ВО СЈО ВЛЕГОА ВО СЕМКАРНИЦА

Осомничениот бизнисмен Сеад Кочан и неговиот адвокат Никола Додевски пред денешниот распит во СЈО ја згрешија вратата и место кај обвинителството влег ...
СЕАД КОЧАН ПАК НА РАСПИТ ВО СЈО

СЕАД КОЧАН ПАК НА РАСПИТ ВО СЈО

Бизнисменот Сеад Кочан, кој е првоосомничен во случајот „Труст“, денеска во придружба на адвокатот Никола Додевски повторно дојде на распит во Специја ...
ОСОМНИЧЕНИОТ КОЧАН ОСТAНУВА ВО МАКЕДОНИЈА, ЧЕКА НОВА МЕРКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

ОСОМНИЧЕНИОТ КОЧАН ОСТAНУВА ВО МАКЕДОНИЈА, ЧЕКА НОВА МЕРКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

Осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, поранешен сопственик на компанијата „Трансмет“, останува во Македонија, откако се врати од бегство во саботата. До ...
СУДОТ МУ ДАВА ВТОРА ШАНСА НА КОЧАН ДА НЕ ИЗБЕГА НА СЛУЖБЕН ПАТ

СУДОТ МУ ДАВА ВТОРА ШАНСА НА КОЧАН ДА НЕ ИЗБЕГА НА СЛУЖБЕН ПАТ

Судијка на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 денеска ќе треба одново да решава дали ќе му даде притвор на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан ...
ЈАНЕВА, ЗВРЛЕВСКИ И ДОДЕВСКИ НА ОДДЕЛНИ СРЕДБИ ВО ВРХОВНИОТ СУД СО ВАНГЕЛОВСКИ

ЈАНЕВА, ЗВРЛЕВСКИ И ДОДЕВСКИ НА ОДДЕЛНИ СРЕДБИ ВО ВРХОВНИОТ СУД СО ВАНГЕЛОВСКИ

Во Врхoвниот суд почнаа средбите на новиот претседател на Судот Јово Вангеловски со Јавниот обвинител Марко Зврлевски, претседателот на Адвокатската к ...

СТУДЕНА ВОЈНА

1 Премногу ни беше досадно изминативе две и пол години, па сега добивме малку возбуда во нашите досадни животи. Еве, за почеток, ВМРО-ДПМНЕ од контрап ...
9 / 9 НАПИСИ