Таг: Никола Груевски

1 81 82 83 84 85 830 / 850 НАПИСИ

РАЈСКА ГРАДИНА

1 Штета ако нема избори на 5 јуни. Баш ќе биде забавно. Оти ова би биле до сега најнеизвесни избори. Според кандидатските листи што се поднесени, на и ...
БОМБИ ПОД ПРОЗОРОТ НА ГРУЕВСКИ И БОЈА ВРЗ НЕГОВИОТ ПОРТРЕТ

БОМБИ ПОД ПРОЗОРОТ НА ГРУЕВСКИ И БОЈА ВРЗ НЕГОВИОТ ПОРТРЕТ

Повторно обоено лицето на поранешниот премиер Никола Груевски. Антивладините демонстранти пред зградата во која живее тој, на улица Бихаќска, односно ...
ОД АБОЛИЦИРАНИТЕ САМО ГРУЕВСКИ И ВЕЉАНОСКИ НА ЛИСТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ

ОД АБОЛИЦИРАНИТЕ САМО ГРУЕВСКИ И ВЕЉАНОСКИ НА ЛИСТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ

Од аболицираните високи функционери од ВМРО-ДПМНЕ и нивни соработници, само лидерот на партијата Никола Груевски и претседателот на Собранието Трајко ...
ГРУЕВСКИ Е ДОБАР, ИАКО НЕ СЕ ПОЈАВИЛ ОД ПРЕД ПРАЗНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА

ГРУЕВСКИ Е ДОБАР, ИАКО НЕ СЕ ПОЈАВИЛ ОД ПРЕД ПРАЗНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА

„Претседателот на партија е добро и е тука, нема потреба од загриженост„ изјавил за агенцијата Мета, Иво Котевски, директор на центарот за комуникации ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НАМЕСТО ВЛАДАТА ГИ ОБОИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ И ОГРАДАТА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НАМЕСТО ВЛАДАТА ГИ ОБОИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ И ОГРАДАТА

Вечерашниот протест на шарените револуционери заврши пред Владата каде што демонстрантите не успеаја да ја обојат зградата на Владата. Бојата стаса са ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЈА ОСВОИ СО БОЈА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЈА ОСВОИ СО БОЈА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА

Антивладините демонстранти вечерва ја обоија зградата каде што е сместена Антикорупциската комисија во близина на Собранието на Македонија. Пет-шест д ...
ГРУЕВСКИ ОДЛЕТА СО БАЛОНИТЕ, ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПЕРАТ ПАРИ

ГРУЕВСКИ ОДЛЕТА СО БАЛОНИТЕ, ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПЕРАТ ПАРИ

Стотици шарени балони летнаа вечерва носејќи ја сликата на Никола Груевски кон небото, на демонстрациите пред Собранието на Македонија, во близина на ...

НЕ Е ГОТОВ

  1 На сите што не им е јасно како Трајко Вељаноски повторно ќе го собере распуштеното Собрание за повторно да ги одложи веќе одложените и ...
ШАРЕНИ БАЛОНИ ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА НА ДЕНЕШНИОТ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНИ БАЛОНИ ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА НА ДЕНЕШНИОТ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

Стотици шарени балони носат демострантите вечерва на протестот со кој се бара оставка од претседателот Ѓорге Иванов. Според тоа што го дознаваме од ...
КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

Пред Влада демонстрантите вечерва поставија големи портрети од поранешниот премиер Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи Гордан ...
1 81 82 83 84 85 830 / 850 НАПИСИ