Таг: Никола Груевски

1 82 83 84 85 840 / 850 НАПИСИ
ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

СПЕЦИЈАЛНО ЗА СДК.МК ОД БЕРЛИН - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Уште еден Јоханес, овој пат Германецот Хајндл, паралелно со Австриецот и актуелниот европс ...
КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

За едната велат дека има камшик. За другата велат дека собира скалпови. Едната е Катица Јанева од Македонија. Другата е Лаура Кодрута Ковеси од Романи ...
ГРУЕВСКИ И ИВАНОВ ОБОЕНИ ПА ЗАПАЛЕНИ ПРЕД ВЛАДА

ГРУЕВСКИ И ИВАНОВ ОБОЕНИ ПА ЗАПАЛЕНИ ПРЕД ВЛАДА

Скандирајќи „Готов си Никола!“ демонстрантите запалија слики од Ѓорѓе Иванов и од Никола Груевски.  Тие претходно пред Влада поставија големи портрети ...
ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

Денес во Скопје во 18 часот пред зградата на Специјалното обвинитeлство (СЈО) во Скопје продолжуваат протестите што ги организира граѓанската иницијат ...
ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

  1 Не за џабе се рекло: Што еден будала може да расипе, сто паметни не можат да поправат. Македонија веќе втора недела е преплавена од ...

АПСОЛУТНА НУЛА

  1 Освен избори на кои ВМРО-ДПМНЕ конечно ќе победи и ќе дојде на власт во Македонија, за излез од политичката криза најдобро е претседа ...
ТРАЈКО РАСПИШA ИЗБОРИ, САД ВЕЛАТ ИВАНОВ ВЕЌЕ ГИ УНИШТИ ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

ТРАЈКО РАСПИШA ИЗБОРИ, САД ВЕЛАТ ИВАНОВ ВЕЌЕ ГИ УНИШТИ ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го потпишa решението за избори на 5 јуни, но странските гарантори на Договорот од Пржино се сомне ...
САД: ИВАНОВ ГИ УНИШТИ ШАНСИТЕ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

САД: ИВАНОВ ГИ УНИШТИ ШАНСИТЕ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

САД сметаат дека одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за  аболиција на политичари и нивни соработници под истрага за криминал во врска со скандалот ...
ГРУЕВСКИ ОБЈАВИ: ОДИМЕ НА ИЗБОРИ

ГРУЕВСКИ ОБЈАВИ: ОДИМЕ НА ИЗБОРИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска објави дека неговата партија ќе оди на избори, без разлика на тоа што ќе одлучи СДСМ. „Ние не можеме ...
ОБЈАВЕНИ ОДЛУКИТЕ ВО СЛУЖБЕН ВЕСНИК,РЕКОРДЕР ПО ПОМИЛУВАЊА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ

ОБЈАВЕНИ ОДЛУКИТЕ ВО СЛУЖБЕН ВЕСНИК,РЕКОРДЕР ПО ПОМИЛУВАЊА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ

Трајко Вељаноски, Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески, Љупчо Тодоровски-Радникот, Мартин Протуѓер, Зоран Заев, Зоран ...
1 82 83 84 85 840 / 850 НАПИСИ