Таг: Никола Груевски

1 84 85 86858 / 858 НАПИСИ
ГРУЕВСКИ ГО ПОВИКА ЗАЕВ ДА СЕ ПРЕМИСЛИ И ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

ГРУЕВСКИ ГО ПОВИКА ЗАЕВ ДА СЕ ПРЕМИСЛИ И ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

„Доста беше! Оваа криза мора да заврши. Зад оваа криза стои немоќ, страв, деструкција, изгубена опозиција во својата безидејност. Тоа мора да запре“, ...
ВАНХАУТЕ ЗА ИГРАТА СО ДУИ: ИЗБОРИТЕ ЌЕ БИДАТ ПОГРЕБ НА ОСТАТОЦИТЕ ОД ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

ВАНХАУТЕ ЗА ИГРАТА СО ДУИ: ИЗБОРИТЕ ЌЕ БИДАТ ПОГРЕБ НА ОСТАТОЦИТЕ ОД ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Коментирајќи ја актуелната криза со оставките на министрите на ДУИ, Питер Ванхауте, поранешниот меѓународен посредник во политичката криза синоќа со п ...
ДУИ МУ ОДГОВОРИ НА ГРУЕВСКИ: САМО ОД АХМЕТИ ЗАВИСИ ДАЛИ ЈА НАПУШТАМЕ ВЛАДАТА

ДУИ МУ ОДГОВОРИ НА ГРУЕВСКИ: САМО ОД АХМЕТИ ЗАВИСИ ДАЛИ ЈА НАПУШТАМЕ ВЛАДАТА

ДУИ сé уште нема решено дали ќе излезе сосема од Владата или само ќе ги замени досегашните министри и заменици со нови имиња, како што денеска сугерир ...
МАЛКУ ТРУДНА

МАЛКУ ТРУДНА

  1Зошто викаат дека Избирачкиот список бил хаотичен? Ова не е хаос.  Да беше хаос, ќе беше подобро. Оти хаосот, кога - тогаш, може да се ...

ЛЕПЧЕ И СМЕТЧЕ

  1 Оние камперите во Бутел, предводени од раководството на владејачката ДУИ, велат дека ќе одат до крај. До кој крај? До чиј крај? Да не ...
РЕСЕТИРАЊЕ

РЕСЕТИРАЊЕ

1 Улогата на Американците во решавањето на политичката криза во Македонија ја објасни амбасадорот Џес Бејли со твитер порака: "Ја поздравувам изјавата ...
МЕТЛА И ЛОПАТА

МЕТЛА И ЛОПАТА

1 Нашиве големи верници од Владата заборавија дека во недела е верскиот празник Мала Богородица. Закажаа голема владина акција за чиста Македонија. ...
АПСИ НЀ!

АПСИ НЀ!

1 Здружението на новинарите беше многу активно кога Љубе Бошковски пукаше на вежба и рани новинар. Беа организирани протести пред МВР под мотот "Тука ...
1 84 85 86858 / 858 НАПИСИ