ИНЦИДЕНТ СО ГРУЕВСКИ ВО СИНГЕЛИЌ, РЕГИСТРИРАШЕ БУГАРСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА „НОВА“

a:1:{s:9:"td_source";s:40:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ)

  ИНЦИДЕНТ СО ГРУЕВСКИ ВО СИНГЕЛИЌ, РЕГИСТРИРАШЕ БУГАРСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА „НОВА“

  Бугарската телевизија „Нова“ регистрираше инцидент за време на посетата на Никола Груевски на Сингелиќ, каде член на придружбата на поранешниот премиер физички нападна граѓанин, кој се пожали дека граѓаните се оставени сами на себе.

  На 2 август на Семакедонската средба во Трново на која присуствуваше и Груевски, обезбедувањето отстрани лице кое викаше „Вратете ги парите“.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари