Таг: Никола Митревски Кољо

БЕВ ИЗМАНИПУЛИРАН ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ СО НАВОДНАТА ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА, КАЖА ОБВИНЕТИОТ КОЉО ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА 27 АПРИЛ

БЕВ ИЗМАНИПУЛИРАН ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ СО НАВОДНАТА ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА, КАЖА ОБВИНЕТИОТ КОЉО ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА 27 АПРИЛ

Обвинетиот Никола Митревски - Кољо во завршните зборови на судењето за организираниот напад на Собранието рече дека жали за тоа што се случи на 27 апр ...
НИНЏА, КОЉО, ЌОСЕТО, ДОДЕВСКИ И ПОПОВСКИ НЕ ДОБИЈА АМНЕСТИЈА, СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПРОДОЛЖУВА В ПОНЕДЕЛНИК

НИНЏА, КОЉО, ЌОСЕТО, ДОДЕВСКИ И ПОПОВСКИ НЕ ДОБИЈА АМНЕСТИЈА, СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПРОДОЛЖУВА В ПОНЕДЕЛНИК

Апелацискиот суд Скопје не ги прифати жалбите на Александар Василевски-Нинџа, Горанчо Ангеловски-Ќосето, Младен Додевски, Никола Митревски-Кољо и на О ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ГИ ЗЛОУПОТРЕБИ ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО, НИ РЕКОА ИВАНОВ ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА, СВЕДОЧЕШЕ  ОБВИНЕТИОТ СТЕФАН МЛАДЕНОВСКИ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ГИ ЗЛОУПОТРЕБИ ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО, НИ РЕКОА ИВАНОВ ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ СТЕФАН МЛАДЕНОВСКИ

Луѓе кои немаат ни „п“ од патриотизам, а не знаат ниту колку краци има македонското знаме ги злоупотребија граѓаните поради личен интерес, сведочеше н ...
ЌЕ СИ ЈА ОДЛЕЖАМ КАЗНАТА АКО МЕ ОСУДАТ, НЕМА ДА БЕГАМ, КАЖА ОБВИНЕТИОТ КОЉО ПРЕД АПЕЛАЦИОНИОТ СУД И ПОБАРА ДА МУ БИДЕ УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА 27 АПРИЛ

ЌЕ СИ ЈА ОДЛЕЖАМ КАЗНАТА АКО МЕ ОСУДАТ, НЕМА ДА БЕГАМ, КАЖА ОБВИНЕТИОТ КОЉО ПРЕД АПЕЛАЦИОНИОТ СУД И ПОБАРА ДА МУ БИДЕ УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА 27 АПРИЛ

Чувствувам вина што влегов во Собранието, кажа Никола Митревски-Кољо, еден од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безб ...
ДАЛИ ВО СОБРАНИЕТО ИМАШЕ ПОЛИЦАЈЦИ ИЛИ СПОМЕНИЦИ, ОБВИНЕТИОТ КОЉО ГО ИСПРАШУВА ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА ВЕЉАНОСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ДАЛИ ВО СОБРАНИЕТО ИМАШЕ ПОЛИЦАЈЦИ ИЛИ СПОМЕНИЦИ, ОБВИНЕТИОТ КОЉО ГО ИСПРАШУВА ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА ВЕЉАНОСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Дали на скалите стоеја полицајци или споменици кои не ја спречија толпата да се качи горе во Собранието, го праша обвинетиот Никола Митревски-Кољо шеф ...
НАСИЛНИЦИТЕ ГИ СТАВААТ ФАНТОМКИТЕ ПРЕД КАБИНЕТОТ НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

НАСИЛНИЦИТЕ ГИ СТАВААТ ФАНТОМКИТЕ ПРЕД КАБИНЕТОТ НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИТЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Единственото место каде што се без фантомки дел од обвинетите за организираниот напад во Собранието на 27 април 2017 е холот Длаборез, пред кабинетот ...
ОБВИНЕТИОТ НИКОЛА МИТРЕВСКИ – КОЉО ВО СУДНИЦА ГО НОСИ ИСТИОТ ЕЛЕК ШТО ГО НОСЕЛ ПРИ НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ОБВИНЕТИОТ НИКОЛА МИТРЕВСКИ – КОЉО ВО СУДНИЦА ГО НОСИ ИСТИОТ ЕЛЕК ШТО ГО НОСЕЛ ПРИ НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Со прикажување на снимката од атмосферата во Собранието пред изборот на Талат Џафери за претседател, почна емитувањето на видеодоказите на судењето за ...
ОБВИНЕТИТЕ МОЛЧАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕМА ДОКАЗ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ОБВИНЕТИТЕ МОЛЧАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕМА ДОКАЗ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Обвинителството за организиран криминал нема ниеден доказ за тоа кој го организирал нападот на Собранието на 27 април лани, потврдуваат за САКАМДАКАЖА ...
НИКОЛА МИТРЕВСКИ – КОЉО ДОНЕСЕН СО ПОЛИЦИСКО КОМБЕ ВО ПРИТВОР ВО ШУТКА

НИКОЛА МИТРЕВСКИ – КОЉО ДОНЕСЕН СО ПОЛИЦИСКО КОМБЕ ВО ПРИТВОР ВО ШУТКА

Од попладнево во истражниот затвор во Шутка се наоѓа Никола Митревски - Кољо, по кого полицијата трагаше со потерница веќе неколку месеци. Тој, заедно ...
9 / 9 НАПИСИ