Таг: новинарка

1 2 10 / 12 НАПИСИ
МВР ПОКРЕНА ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ПРОТИВ ТРОЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИЛЕ СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА ЗА ДА ЈА ВОЗНЕМИРУВААТ НОВИНАРКАТА НА „ФОКУС“ КЛИНЧАРОВА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ

МВР ПОКРЕНА ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ПРОТИВ ТРОЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИЛЕ СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА ЗА ДА ЈА ВОЗНЕМИРУВААТ НОВИНАРКАТА НА „ФОКУС“ КЛИНЧАРОВА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ

Oдделот за внатрешна контрола покренал дисциплинска постапка против тројца полициски службеници од Полициска станица Неготино поради несоодветно изврш ...
НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

По покана доставена во саботата од вооружени полицајци на домашна адреса, новинарката Соња Колевска-Делевска од САКАМДАКАЖАМ.МК денеска беше во полици ...
УКРАИНСКА НОВИНАРКА ЗАГИНА ВО ВЧЕРАШНОТО РАКЕТИРАЊЕ НА КИЕВ

УКРАИНСКА НОВИНАРКА ЗАГИНА ВО ВЧЕРАШНОТО РАКЕТИРАЊЕ НА КИЕВ

Украинската новинарка Вера Гирич загина во вчерашниот руски ракетен напад на Киев, кој се случи додека во градот беше генералниот секретар на Обединет ...
РУСКА НОВИНАРКА ЗАГИНА ВО ГРАНАТИРАЊЕТО НА КИЕВ

РУСКА НОВИНАРКА ЗАГИНА ВО ГРАНАТИРАЊЕТО НА КИЕВ

Руската новинарка Оксана Баулина загина при руското гранатирање на Киев. Од почетокот на руската инвазија, таа известувала од Киев и Лавов за истражув ...
ПОЧИНА ТЕАТАРСКАТА КРИТИЧАРКА ЦВЕТАНКА ЗОЈЧЕВСКА

ПОЧИНА ТЕАТАРСКАТА КРИТИЧАРКА ЦВЕТАНКА ЗОЈЧЕВСКА

Цветанка Зојчевска, една од најпроминентните македонски театарски критичарки и новинарки од културата, почина вчера во Скопје, потврди семејството за ...
КИНЕСКА НОВИНАРКА ШТО ИЗВЕСТУВАЛА ОД ВУХАН КАЗНЕТА СО 4 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА „ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ПРОБЛЕМИ“

КИНЕСКА НОВИНАРКА ШТО ИЗВЕСТУВАЛА ОД ВУХАН КАЗНЕТА СО 4 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА „ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ПРОБЛЕМИ“

Новинарката Џанг Џан, која известуваше за ширењето на коронавирусот во Вухан е осудена на затвор од четири години. Џан е прогласена за виновна за „пре ...
ГРУПАТА НОВА ИРА ГО ПРИЗНА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА

ГРУПАТА НОВА ИРА ГО ПРИЗНА УБИСТВОТО НА НОВИНАРКАТА

Групата Нова ИРА ја призна одговорноста за убиството на новинарката Лира Меки, според весникот „Ајриш нуз“. Во изјава дадена за весникот, групата изра ...
НОВИНАРКА УБИЕНА ВО НЕМИРИТЕ ВО СЕВЕРНА ИРСКА, ПОД ИСТРАГА ГРУПАТА НОВА ИРА

НОВИНАРКА УБИЕНА ВО НЕМИРИТЕ ВО СЕВЕРНА ИРСКА, ПОД ИСТРАГА ГРУПАТА НОВА ИРА

Полицијата во Северна Ирска соопшти дека трага по повеќе осомничени лица, по убиството на новинарка за време на синоќешните немири во градот Лондондер ...
БУГАРСКА ИСТРАЖУВАЧКА НОВИНАРКА УБИЕНА ВО РУСЕ

БУГАРСКА ИСТРАЖУВАЧКА НОВИНАРКА УБИЕНА ВО РУСЕ

Полицијата во Бугарија го истражува убиството на новинарката Викторија Маринова. Нејзиното тело беше пронајдено вчера во парк во северниот град Русе, ...
НОВИНАРКА ОД МАЛТА, КОЈА ГО ОБВИНИ ПРЕМИЕРОТ ЗА КОРУПЦИЈА, УБИЕНА ВО ЕКСПЛОЗИЈА

НОВИНАРКА ОД МАЛТА, КОЈА ГО ОБВИНИ ПРЕМИЕРОТ ЗА КОРУПЦИЈА, УБИЕНА ВО ЕКСПЛОЗИЈА

Реномирана блогерка и истражувачка новинарка од Малта, која ја обвини владата на овој европски остров за корупција, загина во експлозија, соопшти поли ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ