Таг: Ново Село

1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ
НИКОЛА АНДОНОВ ОД СДСМ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО, ПОБЕДИ СО 19 ГЛАСА, ВЕЛИ ПАРТИЈАТА

НИКОЛА АНДОНОВ ОД СДСМ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО, ПОБЕДИ СО 19 ГЛАСА, ВЕЛИ ПАРТИЈАТА

Нов градоначалник на Ново Село е Никола Андонов од СДСМ. Од штабот на партијата велат тој мандатот го доби со 19 гласови разлика. Од штабот на ВМРО ...
ПОСЕБНОТО УЧИЛИШТЕ ВО НОВО СЕЛО ЗАТВОРЕНО НА 15 ДЕНА ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈА НА ЖОЛТИЦА

ПОСЕБНОТО УЧИЛИШТЕ ВО НОВО СЕЛО ЗАТВОРЕНО НА 15 ДЕНА ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈА НА ЖОЛТИЦА

Центарот за јавно здравје во Струмица го затвори ПОУ „Климент Охридски“ во Ново Село, бидејќи деновиве таму се откриени нови девет случаи на заразна ж ...
НОВО СЕЛО НЕ УСПЕА ДА ИЗБЕРЕ НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК ПОРАДИ ПРЕГОЛЕМ БРОЈ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА ВО ПРВИОТ КРУГ

НОВО СЕЛО НЕ УСПЕА ДА ИЗБЕРЕ НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК ПОРАДИ ПРЕГОЛЕМ БРОЈ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА ВО ПРВИОТ КРУГ

Општина Ново Село не избра нов градоначалник во првиот круг на вонредните локални избори, откако Николче Стоилков од ВМРО-ДПМНЕ и Никола Андонов од СД ...
ОПШТИНА НОВО СЕЛО БАРА АВИОНИ ДА ГО ЛОКАЛИЗИРА ПОЖАРОТ БЛИЗУ БУГАРСКАТА ГРАНИЦА

ОПШТИНА НОВО СЕЛО БАРА АВИОНИ ДА ГО ЛОКАЛИЗИРА ПОЖАРОТ БЛИЗУ БУГАРСКАТА ГРАНИЦА

Општина Ново Село го активираше кризниот штаб за да го локализира пожарот кај Бајково, кој втор ден беснее и се шири кон селото Стиник. Ангажирани се ...
КОМПАНИЈАТА ЗА РУДНИКОТ ИЛОВИЦА ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБИ НА АКТИВИСТИ ЗА ФЕЈСБУК СТАТУСИ ПРОТИВ РУДНИКОТ

КОМПАНИЈАТА ЗА РУДНИКОТ ИЛОВИЦА ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБИ НА АКТИВИСТИ ЗА ФЕЈСБУК СТАТУСИ ПРОТИВ РУДНИКОТ

Членови од здружението „Здрава котлина“ од Струмица добија опомени пред тужби од компанијата Еуромакс ресурсис за изнесени ставови на своите фејсбук п ...
СЕ УРНА КУЌАТА ВО НОВО СЕЛО ШТО Д-Р ЖАН МИТРЕВ ЈА ПОДАРИ НА ОПШТИНА ШТИП

СЕ УРНА КУЌАТА ВО НОВО СЕЛО ШТО Д-Р ЖАН МИТРЕВ ЈА ПОДАРИ НА ОПШТИНА ШТИП

Старата руинирана куќа во штипско Ново Село, што д-р Жан Митрев пред десетина години ја купи, а подоцна ја подари на Општината Штип, попладнево се сру ...
ОСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА

ОСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА

Градоначалникот на општина Ново Село Боро Стојчев, осуден на шест месеци затвор, поднесе неотповиклива оставка од функцијата поради морални причини. ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО СТОЈЧЕВ СЕ ВРАЌА ВО ПРИТВОР, ОДЛУЧИ ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО СТОЈЧЕВ СЕ ВРАЌА ВО ПРИТВОР, ОДЛУЧИ ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА

Градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев, кој доби казна затвор од 18 месеци, се враќа во притвор до правосилноста на пресудата, одлучи Апелацискиот ...
ОСУМ ДЕНА ПРИТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО ЗА ШВЕРЦ НА ЦИГАРИ

ОСУМ ДЕНА ПРИТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО ЗА ШВЕРЦ НА ЦИГАРИ

На градоначалникот на Општина Ново Село Боро Стојчев и уште три лица осомничени за шверц на цигари им е одредена мерка осумдневен притвор, а на едно л ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО УАПСЕН ЗА ШВЕРЦ НА ЦИГАРИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО УАПСЕН ЗА ШВЕРЦ НА ЦИГАРИ

Градоначалникот на Општина Ново Село, Боро Стојчев, синоќа е приведен под сомнение за шверц на цигари, објави МВР. Според соопштението на СВР Струмица ...
1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ