Таг: новозаболени пациенти

1 2 3 4 20 / 39 НАПИСИ
ПАК РЕКОРДНИ 243 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.831 ТЕСТ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И СТРУМИЦА, 4 ПОЧИНАТИ

ПАК РЕКОРДНИ 243 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.831 ТЕСТ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И СТРУМИЦА, 4 ПОЧИНАТИ

Втор ден по ред земјава бележи рекордно висока бројка новозаболени од ковид-19, по вчерашните 225, во последните 24 часа се регистрирани 243 нови случ ...
ОД ВКУПНО 890 КОВИД-ПОЗИТИВНИ ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА, 38,5 ОТСТО ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ПОТВРДЕН ЗАРАЗЕН

ОД ВКУПНО 890 КОВИД-ПОЗИТИВНИ ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА, 38,5 ОТСТО ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ПОТВРДЕН ЗАРАЗЕН

За о.3% е зголемен процентот на тестирани материјали на ковид-19 за периодот од 21 до 27 септември во однос на претходната недела, стои во извештајот ...
НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Намален е бројот на новозаболени и починати лица од ковид-19, а зголемен е бројот на оздравени лица за периодот од 20 до 26 јули 2020, во однос на пре ...
5 ПОЧИНАТИ, УШТЕ 102 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 1.356 ТЕСТОВИ

5 ПОЧИНАТИ, УШТЕ 102 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 1.356 ТЕСТОВИ

Починати се 5 лица во изминатите 24 часа по компликации од ковид-19, и тоа пациент од Скопје (70 години), пациент од Кичево (72), пациент од Куманово ...
9 ПОЧИНАТИ, 137 НОВОЗАБОЛЕНИ ЗА 24 ЧАСА ОД 1.542 ТЕСТОВИ

9 ПОЧИНАТИ, 137 НОВОЗАБОЛЕНИ ЗА 24 ЧАСА ОД 1.542 ТЕСТОВИ

Девет лица починаа по компликации од коронавирус во изминатите 24 часа,  а од 1.542 тестирања, регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19, соопшти Ми ...
ЗА ДВА ДЕНА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ 35 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ДЕЛ ОД НИВ СЕ ПРИМААТ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА, ОТИ ШТИПСКАТА Е ПОЛНА

ЗА ДВА ДЕНА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ 35 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ДЕЛ ОД НИВ СЕ ПРИМААТ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА, ОТИ ШТИПСКАТА Е ПОЛНА

По вчерашните 27 лица позитивни со ковид-19, денес во Свети Николе има осум новозаразени. Со нив,  бројката на активни случаи во градот со коронавирус ...
4 ПОЧИНАТИ, 198 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 1.382 ТЕСТОВИ

4 ПОЧИНАТИ, 198 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 1.382 ТЕСТОВИ

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа четворица пациенти на возраст од 49, 61, 70 и 72 години и тоа еден од Скопје, двајца од ...
62-ГОДИШЕН КИЧЕВЧАНЕЦ ПОЧИНАЛ НА ПАТ ДО ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, НОВИ 135 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.259 ТЕСТОВИ

62-ГОДИШЕН КИЧЕВЧАНЕЦ ПОЧИНАЛ НА ПАТ ДО ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, НОВИ 135 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.259 ТЕСТОВИ

Во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус починати се 4 лица, еден пациент од Скопје, еден од Тетово, еден од Охрид и еден пациент од Киче ...
22 ОД НОВОЗАБОЛЕНИТЕ ДОШЛЕ ОД СТРАНСТВО, ПАЃА БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ, А РАСТЕ БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

22 ОД НОВОЗАБОЛЕНИТЕ ДОШЛЕ ОД СТРАНСТВО, ПАЃА БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ, А РАСТЕ БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Значително е зголемен бројот на оздравени лица од ковид-19, а намален е бројот на починати по компликации од коронавирус во споредба со претходната не ...
6 ПОЧИНАТИ, СО НОВИТЕ 136 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВКУПНО ЗАБОЛЕНИ ВО ЗЕМЈАВА ИМА 8.111

6 ПОЧИНАТИ, СО НОВИТЕ 136 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВКУПНО ЗАБОЛЕНИ ВО ЗЕМЈАВА ИМА 8.111

Шест лица починаа во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус, и тоа двајца пациенти од Скопје, еден од Куманово, двајца од Струга и еден од ...
1 2 3 4 20 / 39 НАПИСИ