Таг: новозаболени пациенти

1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ
6 ПОЧИНАТИ, 205 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.728 ТЕСТОВИ

6 ПОЧИНАТИ, 205 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.728 ТЕСТОВИ

Шест лица починаа, од кои четири пациенти од Скопје и два од Гостивар по компликации од коронавирус, а во последните 24 часа се направени 1.728 тестир ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 20-39 ГОДИНИ, НО ПАЃА БРОЈОТ НА ВКУПНО НОВОЗАРАЗЕНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 20-39 ГОДИНИ, НО ПАЃА БРОЈОТ НА ВКУПНО НОВОЗАРАЗЕНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

За шест дена, од 29 јуни до 5 јули, намален е бројот новозаболени лица од коронавирус и починати по компликации од вирусот, а зголемен е бројот на озд ...
6 ПОЧИНАТИ МЕЃУ КОИ И 36-ГОДИШЕН ШТИПЈАНЕЦ, НОВИ 147 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.296 ТЕСТИРАЊА

6 ПОЧИНАТИ МЕЃУ КОИ И 36-ГОДИШЕН ШТИПЈАНЕЦ, НОВИ 147 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.296 ТЕСТИРАЊА

Починати се 6 лицa по компликации од коронавирус за изминатото деноноќие, и тоа тројца пациенти од Скопје, еден од Куманово, еден пациент од Штип и ед ...
5 ПОЧИНАТИ, УШТЕ 101 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 776 ТЕСТОВИ

5 ПОЧИНАТИ, УШТЕ 101 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 776 ТЕСТОВИ

Пет лица починаа по компликации од коронавирус, а од 776 тестирања во изминатите 24 часа  регистрирани се 101 нов случај на КОВИД-19, соопшти Министер ...
127 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 67 СЕ ОД СКОПЈЕ, ТРОЈЦА ПОЧИНАА

127 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 67 СЕ ОД СКОПЈЕ, ТРОЈЦА ПОЧИНАА

127 нови случаи на КОВИД-19 се регистрирани во изминатите 24 часа, од 702 теста, соопшти Министерството за здравство, и тоа во: Скопје-67, Куманово-1, ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ, 125 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ, 125 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

125 нови случаи на КОВИД-19 се регистрирани во изминатите 24 часа, од направени 1085 тестови, објави Министетрството за здравство. Починати се две лиц ...
ОД УТРЕ ВО 21 ЧАСОТ ДО ПОНЕДЕЛНИК ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ЗАБРАНЕТО ОДЕЊЕ НА ГРОБИШТА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД УТРЕ ВО 21 ЧАСОТ ДО ПОНЕДЕЛНИК ПОЛИЦИСКИ ЧАС И ЗАБРАНЕТО ОДЕЊЕ НА ГРОБИШТА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Целосна забрана за движење во Скопје, Куманово, Липково, Тетово,  Штип, Јегуновце, Желино и Боговиње се воведува од утре од 21 часот до понеделник до ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 62 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД 771 ТЕСТ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ, ШТИП И ТЕТОВО

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 62 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД 771 ТЕСТ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ, ШТИП И ТЕТОВО

Во Градската општа болница „8 Септември“ од КОВИД-19 почина 60-годишен пациент од Струга (примен во болницата на 22 мај). Евидентиран е пациент од Гос ...
5 ЛИЦА ПОЧИНАА, 35 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.120 ТЕСТОВИ

5 ЛИЦА ПОЧИНАА, 35 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.120 ТЕСТОВИ

Триесет и пет новозаболени од КОВИД-19 се регистрирани од 1.120 тестови во изминатите 24 часа, објави Институтот за јавно здравје. Починати се пет лиц ...
37 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 508 ТЕСТОВИ, ПРВ ПОЗИТИВЕН СЛУЧАЈ ОД СКРИНИНГОТ ВО ГЕРОНТОЛОШКИ ЗАВОД

37 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 508 ТЕСТОВИ, ПРВ ПОЗИТИВЕН СЛУЧАЈ ОД СКРИНИНГОТ ВО ГЕРОНТОЛОШКИ ЗАВОД

Во изминатите 24 часа направени се 508 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на коронавирус, објави Министерството за здравство. Новозаболените ...
1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ