Таг: новозаболени

1 2 10 / 19 НАПИСИ
822 ЛИЦА ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

822 ЛИЦА ПО ВТОРПАТ СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Од 8 до 14 ноември од ковид-19 заболеле 3.218 лица од 34 градови во земјава, што е намалување од 8,1% во однос на минатата недела, вели извештајот на ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА БРОЈКАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ПОРАСНА ЗА 25 ОТСТО, ВO БОЛНИЦИТЕ ЛЕЖАТ 548 ЛИЦА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА БРОЈКАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ПОРАСНА ЗА 25 ОТСТО, ВO БОЛНИЦИТЕ ЛЕЖАТ 548 ЛИЦА

Бројката новозаболени од ковид-19 за една недела се зголеми за 25 отсто, односно регистрирани се 3.504 нови позитивни случаи во 33 градови, стои во из ...
НАЈМНОГУ НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА ИМА ВО ГРУПАТА ОД 20-29 ГОДИНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НАЈМНОГУ НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА ИМА ВО ГРУПАТА ОД 20-29 ГОДИНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Најголемо зголемување на новозаболени од ковид-19 за периодот од 25 до 31 октомври има во возрасната група од 20-29 години, 11,4% повеќе во однос на п ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА НАЈМАЛКУ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 КАЈ ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА НАЈМАЛКУ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 КАЈ ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Се забележува намалување на заболените лица од ковид-19 кај сите возрасни групи во периодот од 27 септември до 3 октомври, а најголемо процентуално на ...
ЕДНО ЛИЦЕ ПО ТРЕТ ПАТ СЕ ЗАРАЗИЛО СО КОВИД-19, А 522 ЛИЦА ДВА ПАТИ

ЕДНО ЛИЦЕ ПО ТРЕТ ПАТ СЕ ЗАРАЗИЛО СО КОВИД-19, А 522 ЛИЦА ДВА ПАТИ

Од почетокот на коронакризата во земјава, едно лице по третпат се заразило од ковид-19, а вкупно се регистрирани 522 реинфекции, заклучно со 19 септем ...
СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ЗА ЕДНА НЕДЕЛА НАМАЛЕНА ЗА 45,8 ОТСТО

СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ЗА ЕДНА НЕДЕЛА НАМАЛЕНА ЗА 45,8 ОТСТО

Од 31 мај до 6 јуни од ковид-19 починале 13 лица од 6 градови, 45,8% помалку во однос на претходната недела, стои во неделниот извештај на Институтот ...
ОВИЕ ДВЕ НЕДЕЛИ БИДЕТЕ ДОМА, РЕЧЕ ЗАЕВ И СООПШТИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ И ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ НА КАФЕАНИТЕ И ФИТНЕС САЛИТЕ

ОВИЕ ДВЕ НЕДЕЛИ БИДЕТЕ ДОМА, РЕЧЕ ЗАЕВ И СООПШТИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ И ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ НА КАФЕАНИТЕ И ФИТНЕС САЛИТЕ

Од утре стапува на сила полициски час од 20 часот до 5 часот, кој ќе трае до 20 април, во пресрет на затоплувањето, празниците, а со цел да ги одморим ...
ДЕНЕС ИМАМЕ ПОМАЛКУ ОД ИЛЈАДА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ СЕ НАМАЛУВААТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДЕНЕС ИМАМЕ ПОМАЛКУ ОД ИЛЈАДА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ СЕ НАМАЛУВААТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Денеска бројката на новозаболени од ковид-19 е под илјада, очекуваме во наредните денови  ситуацијата да оди во таа насока и да се стабилизира и полиц ...
ПОРАСНА БРОЈОТ НА КОВИД ПОЗИТИВНИ МИНАТАТА НЕДЕЛА, СМРТНОСТА НАМАЛЕНА

ПОРАСНА БРОЈОТ НА КОВИД ПОЗИТИВНИ МИНАТАТА НЕДЕЛА, СМРТНОСТА НАМАЛЕНА

Бројот на позитивни ковид случаи за периодот од 25 до 31 јануари е зголемен за 17.9 отсто во однос на претходната недела, т. е регистрирани се 2.036 н ...
СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ПАДНА ЗА 10,7 ОТСТО ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ПАДНА ЗА 10,7 ОТСТО ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Од 30 ноември до 6 декември пријавени се 184 смртни случаи од 25 градови, што е  намалување од 10,7% во однос на претходната недела на известување, ст ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ