Таг: Обама

„АМЕРИКАНСКА ФАБРИКА“ ГО ПОБЕДИ „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ЗА НАГРАДИТЕ НЕЗАВИСЕН ДУХ, НА 24 ЧАСА ПРЕД ОСКАРИТЕ

„АМЕРИКАНСКА ФАБРИКА“ ГО ПОБЕДИ „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ЗА НАГРАДИТЕ НЕЗАВИСЕН ДУХ, НА 24 ЧАСА ПРЕД ОСКАРИТЕ

„Американска фабрика“ вечерва ја освои престижната американска награда Независен дух (Independent Spirit) за најдобар документарец, која е оскаровски ...
РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

Руското министерство за надворешни работи повика од земјата да бидат протерани 35 американски дипломати од Русија, како одговор на потегот на Вашингто ...
ОБАМА ИЗБРКА 35 РУСКИ ШПИОНИ ОД САД ПОРАДИ САЈБЕРНАПАДИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

ОБАМА ИЗБРКА 35 РУСКИ ШПИОНИ ОД САД ПОРАДИ САЈБЕРНАПАДИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

Администрацијата на Обама ѝ возврати на Русија за обидите да влијае врз изборите во САД годинава, и избрка 35 руски разузнавачки оперативци од САД и в ...
РУСИЈА СТОИ ЗАД ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ САД

РУСИЈА СТОИ ЗАД ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ САД

Американските разузнавачки агенции ја известија Белата куќа дека со „голема сигурност“ знаат оти владата на Русија стои зад кражбата на е-пошта и доку ...
ИСКЛУЧЕНА СТРУЈАТА ВО БАЗАТА НА САД ИНЏИРЛИК, ЕРДОГАН БАРА ОД ОБАМА ДА ГО УАПСИ НЕГОВИОТ РИВАЛ ЃУЛЕН

ИСКЛУЧЕНА СТРУЈАТА ВО БАЗАТА НА САД ИНЏИРЛИК, ЕРДОГАН БАРА ОД ОБАМА ДА ГО УАПСИ НЕГОВИОТ РИВАЛ ЃУЛЕН

И по 24 часа од неуспешениот обид за воен удар во Турција кој однесе 200 жртви, се уште не е јасно кој стоеше зад него и зошто тој удар се случи токму ...
НАТО: РУСИЈА ЌЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СЕКОЈА СЛАБОСТ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, МОЛДАВИЈА И УКРАИНА

НАТО: РУСИЈА ЌЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СЕКОЈА СЛАБОСТ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, МОЛДАВИЈА И УКРАИНА

За време на вечерата на самитот во Варшава што почна вчера, лидерите на земјите во НАТО дале тмурна прогноза за геополитичките намери на Русија, и се ...
6 / 6 НАПИСИ