Таг: обдукција

1 2 10 / 18 НАПИСИ
РУСКИТЕ ВЛАСТИ ЌЕ ГО ЧУВААТ ТЕЛОТО НА НАВАЛНИ УШТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ ЗАШТО СЕ ПРАВАТ ХЕМИСКИ АНАЛИЗИ

РУСКИТЕ ВЛАСТИ ЌЕ ГО ЧУВААТ ТЕЛОТО НА НАВАЛНИ УШТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ ЗАШТО СЕ ПРАВАТ ХЕМИСКИ АНАЛИЗИ

Семејството на Алексеј Навални кажа дека руските власти планираат да го чуваат неговото тело уште две недели. Кира Јармиш, која му беше портпаролка на ...
ШИНЕД О‘КОНОР ПОЧИНАЛА ОД ПРИРОДНА СМРТ, ПОТВРДИ ОБДУКЦИЈАТА

ШИНЕД О‘КОНОР ПОЧИНАЛА ОД ПРИРОДНА СМРТ, ПОТВРДИ ОБДУКЦИЈАТА

Ирската пејачка и кантавторка Шинед О‘Конор починала од природна смрт, потврди обдукцијата. Педесет и шестгодишната О‘Конор беше пронајдена мртва во с ...
15-ГОДИШНИК ОД СКОПСКО ПОЧИНАЛ ОТКАКО МУ СЕ СЛОШИЛО НА БАЗЕН ВО КАРПОШ

15-ГОДИШНИК ОД СКОПСКО ПОЧИНАЛ ОТКАКО МУ СЕ СЛОШИЛО НА БАЗЕН ВО КАРПОШ

Петнаесетгодишно момче од околината на Скопје, синоќа починало откако му се слошило на пливачки базен, на подрачјето на Општина Карпош. МВР кажа де ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ЕКСХУМАЦИЈА И ОБДУКЦИЈА НА 25-ГОДИШНИКОТ КОЈ ПОЧИНА ОД СЕПСА ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ЕКСХУМАЦИЈА И ОБДУКЦИЈА НА 25-ГОДИШНИКОТ КОЈ ПОЧИНА ОД СЕПСА ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА

Штипското обвинителство нареди Судска медицина да изврши ексхумација, обдукција и идентификација на телото на 25-годишниот Ј.Д. од Берово, за кого род ...
33-ГОДИШНА ЖЕНА СОМНИТЕЛНА НА КОВИД-19 ПОЧИНА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА,ПОБАРАНА ОБДУКЦИЈА

33-ГОДИШНА ЖЕНА СОМНИТЕЛНА НА КОВИД-19 ПОЧИНА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА,ПОБАРАНА ОБДУКЦИЈА

33-годишна жена утринава почина на Инфективното одделение во болницата во Битола. Пациентката не била позитивна на вирусот, но била хоспитализирана ка ...
ОБДУКЦИЈАТА ПОКАЖА ДЕКА МАЈКАТА И СИНОТ ОД ВЕЛЕС КОИ БЕА НАЈДЕНИ МРТВИ ДОМА ПОЧИНАЛЕ ВО МАРТ, А НЕ ВО ЈАНУАРИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ОБДУКЦИЈАТА ПОКАЖА ДЕКА МАЈКАТА И СИНОТ ОД ВЕЛЕС КОИ БЕА НАЈДЕНИ МРТВИ ДОМА ПОЧИНАЛЕ ВО МАРТ, А НЕ ВО ЈАНУАРИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Обдукцијата покажа дека маjката, која посмртно беше регистрирана позитивна за коронавирус,  и синот од Велес починале три до пет недели пред да бидат ...
СЕ ПРАВИ УШТЕ ЕДНА АНАЛИЗА И ОБДУКЦИЈА НА ПОЧИНАТАТА ВЕЛЕШАНКА, НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОЧИНАЛА ВО ЈАНУАРИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

СЕ ПРАВИ УШТЕ ЕДНА АНАЛИЗА И ОБДУКЦИЈА НА ПОЧИНАТАТА ВЕЛЕШАНКА, НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОЧИНАЛА ВО ЈАНУАРИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Во Институтот за јавно здравје во Скопје денес се прави уште една анализа на материјалот кој е земен од трахеата на телото на починатата 79-годишна ве ...
ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈАТА СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЖБИ НЕ ГИ ПРОВЕРИЛЕ МАЈКАТА И СИНОТ ОД ВЕЛЕС КОИ ПОЧИНАЛЕ УШТЕ ВО ЈАНУАРИ, А БЕА НАЈДЕНИ НЕДЕЛАВА

ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈАТА СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЖБИ НЕ ГИ ПРОВЕРИЛЕ МАЈКАТА И СИНОТ ОД ВЕЛЕС КОИ ПОЧИНАЛЕ УШТЕ ВО ЈАНУАРИ, А БЕА НАЈДЕНИ НЕДЕЛАВА

79-годишната Катица Маноилова и синот Ванчо од Велес, кои беа најдени мртви на 6 април, последен пат соседите ги виделе на кратко на почетокот на јану ...
КОРОНАВИРУС ИМАЛА И ВЕЛЕШАНКАТА НАЈДЕНА ПОЧИНАТА ДОМА СО СИНОТ, ТОЈ Е НЕГАТИВЕН, СПОРЕД ОБДУКЦИЈАТА ПОЧИНАЛА ВО ЈАНУАРИ

КОРОНАВИРУС ИМАЛА И ВЕЛЕШАНКАТА НАЈДЕНА ПОЧИНАТА ДОМА СО СИНОТ, ТОЈ Е НЕГАТИВЕН, СПОРЕД ОБДУКЦИЈАТА ПОЧИНАЛА ВО ЈАНУАРИ

Коронавирус имала и велешанката Катица Маноилова (79) која во понеделникот беше најдена мртва заедно со синот во нејзиниот стан, потврди министерот за ...
ЖЕНСКО ТЕЛО ВО РАСПАЃАЊЕ НАЈДЕНО ВЧЕРА ЗАВИТКАНО ВО НАЈЛОН Е НА ОБДУКЦИЈА, СУДСКА МЕДИЦИНА ГО УТВРДУВА ИДЕНТИТЕТОТ

ЖЕНСКО ТЕЛО ВО РАСПАЃАЊЕ НАЈДЕНО ВЧЕРА ЗАВИТКАНО ВО НАЈЛОН Е НА ОБДУКЦИЈА, СУДСКА МЕДИЦИНА ГО УТВРДУВА ИДЕНТИТЕТОТ

Женско тело во распаѓање, завиткано во црна најлон ќеса, вчера било најдено крај патот на скопското село Горно Оризари. Институтот за судска медицина ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ