Таг: обезбедување

ОТКАЖАНИ НАД 600 ЛЕТОВИ НА ТРИ АЕРОДРОМИ ВО ГЕРМАНИЈА ПОРАДИ ШТРАЈК НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

ОТКАЖАНИ НАД 600 ЛЕТОВИ НА ТРИ АЕРОДРОМИ ВО ГЕРМАНИЈА ПОРАДИ ШТРАЈК НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

Речиси 640 летови во Германија денес се откажани, откако вработените во обезбедувањето започнаа штрајк на три аеродроми, со што беа погодени над 100.0 ...
САШО МИЈАЛКОВ ИЗВИСИ И ДЕНЕСКА ЗА МИСЛЕЊЕТО ОД СЈО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР, НО ЌЕ ГО ДОБИЕ НАЈВЕРОЈАТНО УТРЕ, ПОСЛЕДЕН

САШО МИЈАЛКОВ ИЗВИСИ И ДЕНЕСКА ЗА МИСЛЕЊЕТО ОД СЈО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР, НО ЌЕ ГО ДОБИЕ НАЈВЕРОЈАТНО УТРЕ, ПОСЛЕДЕН

Бизнисменот Орце Камчев веќе се чекирал дома по одлуката на Апелациониот суд Скопје да излезе од Шутка во куќен притвор, велат за САКАМДАКАЖАМ.МК него ...
МВР МУ ГО УКИНА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА МИЈАЛКОВ

МВР МУ ГО УКИНА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА МИЈАЛКОВ

Министерството за внатрешни работи му го укинало обезбедувањето на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков ко ...
ГРУЕВСКИ ПОБАРА УШТЕ 20 ТЕЛОХРАНИТЕЛИ, АМА ПРОЦЕНИВМЕ ДЕКА ДОСТА МУ СЕ 6, КАЖА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ГРУЕВСКИ ПОБАРА УШТЕ 20 ТЕЛОХРАНИТЕЛИ, АМА ПРОЦЕНИВМЕ ДЕКА ДОСТА МУ СЕ 6, КАЖА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека нема потреба поранешниот премиер Никола Груевски да добие дополнително обезбедување од уште ...
НЕМА ЗАТВОР ЗА ДЕЈАН МИТРОВСКИ-УРКО КОЈ ПРЕГАЗИ МОМЧЕ, КРИВА БИЛА ЖРТВАТА, ОДЛУЧИЛА СУДИЈКАТА КОЦЕВСКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

НЕМА ЗАТВОР ЗА ДЕЈАН МИТРОВСКИ-УРКО КОЈ ПРЕГАЗИ МОМЧЕ, КРИВА БИЛА ЖРТВАТА, ОДЛУЧИЛА СУДИЈКАТА КОЦЕВСКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

  За директниот судир во кој на 27 јули лани почина 22-годишниот Стојанчо Андонов на булеварот Борис Трајковски во Скопје, обвинетиот Дејан Ми ...
САМОДЕЛСКАТА БОМБА ВО СОБРАНИЕТО НЕ МОЖЕЛА ДА УБИЕ, ТУКУ САМО ДА НАПРАВИ ПАНИКА, ВЕЛАТ ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

САМОДЕЛСКАТА БОМБА ВО СОБРАНИЕТО НЕ МОЖЕЛА ДА УБИЕ, ТУКУ САМО ДА НАПРАВИ ПАНИКА, ВЕЛАТ ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

Самоделската експлозивна направа која беше пронајдена во вторникот во еден од ходниците во Собранието не била поставена на 27 април, туку неколку дена ...
ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА НЕМА ВРАТА, АМА ИМА КЛУЧ

ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА НЕМА ВРАТА, АМА ИМА КЛУЧ

Офицерскиот  дом од задната страна нема врата, но сепак има клуч кој Општината му го дала на јавното претпријатие „Комуналец“, за да го преземе обезбе ...
ДВАЈЦА НУРКАЧИ СЕ ПЛАЌАЛЕ ЗА ФОНТАНИТЕ НА СКОПЈЕ 2014, ОБВИНИ АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ

ДВАЈЦА НУРКАЧИ СЕ ПЛАЌАЛЕ ЗА ФОНТАНИТЕ НА СКОПЈЕ 2014, ОБВИНИ АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ

За чистење на фонтаните центарот на Скопје поранешното раководство на Општина Центар ангажирало и двајца нуркачи со комплетна опрема, откри градоначал ...
ИЗБРКАН ОТИ  ВИКАЛ „ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ!“ ЗАД ГРУЕВСКИ ВО ТРНОВО

ИЗБРКАН ОТИ ВИКАЛ „ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ!“ ЗАД ГРУЕВСКИ ВО ТРНОВО

Обезбедувањето на високите партиски функционери од ВМРО-ДПМНЕ на денешната Семакедонска средба во Трново, Битолско, отстрани од народниот собир лице к ...
9 / 9 НАПИСИ