Таг: облакодер

ФРАНЦУЗИН КОЈ ИСКАЧУВАЛ ВИСОКИ ЗГРАДИ ПАДНА ОД 68. КАТ ВО ХОНГКОНГ

ФРАНЦУЗИН КОЈ ИСКАЧУВАЛ ВИСОКИ ЗГРАДИ ПАДНА ОД 68. КАТ ВО ХОНГКОНГ

Французинот Реми Лусиди, познат по искачувањето облакодери низ светот, загина откако паднал од 68. кат на зграда во Хонгконг. Триесетгодишниот Лусиди ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЛОНДОН ЗАБРАНИ ДА СЕ ГРАДИ ОБЛАКОДЕР ДО ЛОНДОНСКАТА КУЛА КОЈА Е ПОД ЗАШТИТА НА УНЕСКО

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЛОНДОН ЗАБРАНИ ДА СЕ ГРАДИ ОБЛАКОДЕР ДО ЛОНДОНСКАТА КУЛА КОЈА Е ПОД ЗАШТИТА НА УНЕСКО

Лондонскиот градоначалник Садик Кан ги офрли плановите за изградба на Лалето, зграда висока 305.3 метри, иако претходно Градскиот совет ја одобри згра ...
СКОКАЛЕ ЗА ДА СЕ СПАСАТ – НАЈМАЛКУ СЕДУМ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ОБЛАКОДЕР ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА БАНГЛАДЕШ

СКОКАЛЕ ЗА ДА СЕ СПАСАТ – НАЈМАЛКУ СЕДУМ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ОБЛАКОДЕР ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА БАНГЛАДЕШ

Најмалку седум луѓе загинаа во пожарот што зафати 19-катница во комерцијалната област на главниот град на Бангладеш, Дака. Се стравува дека десетиц ...
3 / 3 НАПИСИ