Таг: обнова

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
МАРИУПОЛ БЕШЕ ПРИМЕР ЗА ПРОСПЕРИТЕТ ВО ДОНБАС ПРЕД РУСКАТА ОПСАДА ДА ГО ПРЕТВОРИ ВО РУИНА

МАРИУПОЛ БЕШЕ ПРИМЕР ЗА ПРОСПЕРИТЕТ ВО ДОНБАС ПРЕД РУСКАТА ОПСАДА ДА ГО ПРЕТВОРИ ВО РУИНА

Во годините пред руската инвазија на Украина, Мариупол минуваше низ голема обнова. Повеќе од 600 милиони долари биле потрошени на патишта, детска болн ...
ЕУ И ОН СЕ ПОВЛЕКОА ОД ОБНОВА НА ЗГРАДА ВО КОСОВО ЗАШТО Е ПОВРЗАНА СО СОРАБОТНИК НА ФАШИСТИТЕ

ЕУ И ОН СЕ ПОВЛЕКОА ОД ОБНОВА НА ЗГРАДА ВО КОСОВО ЗАШТО Е ПОВРЗАНА СО СОРАБОТНИК НА ФАШИСТИТЕ

Европската Унија и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) ја повлекоа поддршката за проектот на обнова на зграда во косовскиот град Митровиц ...
СОВЕТОТ НА БИТОЛА ДОДЕЛИ 32.000 ЕВРА ЗА ОБНОВА НА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ „КОПАНКИ“

СОВЕТОТ НА БИТОЛА ДОДЕЛИ 32.000 ЕВРА ЗА ОБНОВА НА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ „КОПАНКИ“

Советот одлучи да издвои два милиона денари (околу 32.000 евра) од буџетот на Општина Битола за изградбата на планинарскиот дом „Копанки“ на Пелистер, ...
ПОЧНА ОБНОВАТА НА СТАРИТЕ ШТИПСКИ КУЌИ КОИ ПРОПАЃААТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

ПОЧНА ОБНОВАТА НА СТАРИТЕ ШТИПСКИ КУЌИ КОИ ПРОПАЃААТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Во Штип денеска почна ревитализација на старите и напуштени куќи во центарот, кои досега не можеа да се обновуваат. За почеток, во фаза е обнова само ...
ПИСТАТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ЌЕ СЕ РЕНОВИРА ОД МАРТ ДО МАЈ СЛЕДНАТА ГОДИНА, АВИОСООБРАЌАЈОТ ЌЕ СЕ ОДВИВА ОД 17.30 ДО 9 ЧАСОТ

ПИСТАТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ЌЕ СЕ РЕНОВИРА ОД МАРТ ДО МАЈ СЛЕДНАТА ГОДИНА, АВИОСООБРАЌАЈОТ ЌЕ СЕ ОДВИВА ОД 17.30 ДО 9 ЧАСОТ

Меѓународниот аеродром Скопје најави дека следната година ќе ја реновира пистата, што ќе доведе и до измени во авиосообраќајот. Градежните работи ќ ...
ПО 22 ГОДИНИ ВО НОБ ОБНОВЕН БАЛЕТОТ „ЖИЗЕЛ“, АДАПТАЦИЈАТА Е НА ХРВАТСКАТА ЕКСПРИМАБАЛЕРИНА ПАСАРИЌ

ПО 22 ГОДИНИ ВО НОБ ОБНОВЕН БАЛЕТОТ „ЖИЗЕЛ“, АДАПТАЦИЈАТА Е НА ХРВАТСКАТА ЕКСПРИМАБАЛЕРИНА ПАСАРИЌ

Романтичниот балет „Жизел“ од Адолф Адам, после 22 години доби обновена верзија во Националната опера и балет (НОБ ), а премиерата е закажана на 30 ок ...
ОБНОВАТА НА НОТР ДАМ КОНЕЧНО МОЖЕ ДА ПОЧНЕ, ЗА ШТО СЕ ИСЕЧЕНИ 1.000 СТАРИ ДАБОВИ ДРВЈА

ОБНОВАТА НА НОТР ДАМ КОНЕЧНО МОЖЕ ДА ПОЧНЕ, ЗА ШТО СЕ ИСЕЧЕНИ 1.000 СТАРИ ДАБОВИ ДРВЈА

Обновата на катедралата Нотр Дам во Париз конечно може да почне, две и пол години откако беше тешко оштетена во пожарот, по што започна сложен процец ...
СПОРТСКАТА САЛА ВО БИТОЛА ОБНОВЕНА ВО ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСЕН ОБЈЕКТ, ОТСТРАНЕТ РАДИОАКТИВНИОТ ГРОМОБРАН

СПОРТСКАТА САЛА ВО БИТОЛА ОБНОВЕНА ВО ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСЕН ОБЈЕКТ, ОТСТРАНЕТ РАДИОАКТИВНИОТ ГРОМОБРАН

Реконструиран е покривот на спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола, еден од капиталните спортски објекти во градот стар 40-ина години, кој долго в ...
‘РЃОСАНИОТ И ОШТЕТЕН ЖЕЛЕЗЕН МОСТ ВО ВЕЛЕС ПО 40 ГОДИНИ КОНЕЧНО ТРЕБА ДА СЕ ОСВЕЖИ СО НОВА БОЈА

‘РЃОСАНИОТ И ОШТЕТЕН ЖЕЛЕЗЕН МОСТ ВО ВЕЛЕС ПО 40 ГОДИНИ КОНЕЧНО ТРЕБА ДА СЕ ОСВЕЖИ СО НОВА БОЈА

На Железниот мост во Велес итно му се потребни заштита и фарбање. Тој со години е незаштитен од надворешните влијанија, па дождот и временските неприл ...
АМЕРИКА ПОВТОРНО ОДИ НАПРЕД, КАЖА БАЈДЕН ВО СВОЈОТ ПРВ ГОВОР ВО КОНГРЕСОТ И НАЈАВИ ВТОР ПАКЕТ ЗА ОБНОВА ОД 1.800 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

АМЕРИКА ПОВТОРНО ОДИ НАПРЕД, КАЖА БАЈДЕН ВО СВОЈОТ ПРВ ГОВОР ВО КОНГРЕСОТ И НАЈАВИ ВТОР ПАКЕТ ЗА ОБНОВА ОД 1.800 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Џо Бајден изјави дека Америка повторно оди напред во својот прв говор во Конгресот, при што претстави пакет од 1.800 милијарди долари за семејства и о ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ