Таг: обвинение

1 2 3 10 10 / 97 НАПИСИ
ОБВИНЕНИЕ ЗА ЧЛЕНОВИ НА ГРУПАТА ДИЛЕРИ И УБИЈЦИ ОД ГРЧЕЦ, НО НЕ И ЗА НИВНИТЕ ДОУШНИЦИ ОД МВР, ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ОД СУДОТ

ОБВИНЕНИЕ ЗА ЧЛЕНОВИ НА ГРУПАТА ДИЛЕРИ И УБИЈЦИ ОД ГРЧЕЦ, НО НЕ И ЗА НИВНИТЕ ДОУШНИЦИ ОД МВР, ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ОД СУДОТ

Обвинителство организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против пет (фатени) лица од криминална ...
МЕРКО СТАВИЛ ДИРЕКТОРКА НА УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕШТА СО ФАЛСИФИКУВАНА ДИПЛОМА, НЕМАЛА НИ СЕРТИФИКАТ ЗА АНГЛИСКИ ЈАЗИК НИТУ ПЕТ ГОДИНИ РАБОТНО ИСКУСТВО, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

МЕРКО СТАВИЛ ДИРЕКТОРКА НА УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕШТА СО ФАЛСИФИКУВАНА ДИПЛОМА, НЕМАЛА НИ СЕРТИФИКАТ ЗА АНГЛИСКИ ЈАЗИК НИТУ ПЕТ ГОДИНИ РАБОТНО ИСКУСТВО, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Денеска во Основниот суд во Струга, се водеа две судски постапки против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за незаконско поставување на директори во ...
НЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНА, КАЖА МЕРКО НА СУДЕЊЕТО ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПОСТАВУВАЊЕ ДИРЕКТОРИ ВО ЧЕТИРИ ОСНОВНИ УЧИЛИШТА

НЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНА, КАЖА МЕРКО НА СУДЕЊЕТО ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПОСТАВУВАЊЕ ДИРЕКТОРИ ВО ЧЕТИРИ ОСНОВНИ УЧИЛИШТА

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко денеска повторно седна на обвинителна клупа, овојпат за незаконско поставување на директори во основни училишта ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ МЕРКО, НА СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ НОВИТЕ ДОКАЗИ НА ОДБРАНАТА

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ МЕРКО, НА СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ НОВИТЕ ДОКАЗИ НА ОДБРАНАТА

Во Основниот суд во Струга денеска повторно беше одложена главната расправа за судскиот процес против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за набавкат ...
ТАТКОТО НА ВАЊА МУ ДАЛ ПОДАТОЦИ НА ПАЛЕВСКИ КОГА ТАА ИЗЛЕГУВА ДА ОДИ НА УЧИЛИШТЕ И КОГА Е САМА, ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ДВОЈНО КИДНАПИРАЊЕ И ДВОЈНО СВИРЕПО УБИСТВО

ТАТКОТО НА ВАЊА МУ ДАЛ ПОДАТОЦИ НА ПАЛЕВСКИ КОГА ТАА ИЗЛЕГУВА ДА ОДИ НА УЧИЛИШТЕ И КОГА Е САМА, ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ДВОЈНО КИДНАПИРАЊЕ И ДВОЈНО СВИРЕПО УБИСТВО

Скопското јавно обвинителство поднесе обвинение против четворицата киднапери и помагачи за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот ...
НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ И УШТЕ 11 ЛИЦА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТ И ОД МОК, ОБВИНЕТИ ЗА ПРОНЕВЕРА НА НАД 5 МИЛИОНИ ЕВРА СО СПОРТСКИТЕ ВАУЧЕРИ

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ И УШТЕ 11 ЛИЦА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТ И ОД МОК, ОБВИНЕТИ ЗА ПРОНЕВЕРА НА НАД 5 МИЛИОНИ ЕВРА СО СПОРТСКИТЕ ВАУЧЕРИ

По иницијатива на Антикорупциската комисија од претходниот состав, Скопското обвинителство поднесе обвинителен предлог до Кривичниот суд Скопје против ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ МЕРКО ЗА НЕЗАКОНСКО ПОСТАВУВАЊЕ ДИРЕКТОРКА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ МЕРКО ЗА НЕЗАКОНСКО ПОСТАВУВАЊЕ ДИРЕКТОРКА

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен предлог против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко за кривично дело – Несовесно работење во с ...
НИЕ СВОЕТО СИ ГО ЗАВРШИВМЕ, ТОА ШТО ОД 56 ИНИЦИЈАТИВИ НЕМА НИТУ ЕДНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА НИ ОБВИНЕНИЕ Е ВИНА НА ДРУГИ ОРГАНИ, РЕКОА ОД АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА НА КРАЈОТ НА МАНДАТОТ

НИЕ СВОЕТО СИ ГО ЗАВРШИВМЕ, ТОА ШТО ОД 56 ИНИЦИЈАТИВИ НЕМА НИТУ ЕДНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА НИ ОБВИНЕНИЕ Е ВИНА НА ДРУГИ ОРГАНИ, РЕКОА ОД АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА НА КРАЈОТ НА МАНДАТОТ

Ние својата работа си ја завршивме, имаме 56 иницијативи за поднесување кривични пријави, а тоа што ниту една не е покрената е одговорност на другите ...
ЛАТАС СЛОБОДЕН ВО „ТРЕВНИК“, ВИШИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕ ЦВЕТАНОВСКИ ГО ПОВЛЕЧЕ ОБВИНЕНИЕТО ЗА ДИВОГРАДБИТЕ ВО ЗЕЛЕНИКОВО ПРОТИВ НЕГО И БРАЌАТА

ЛАТАС СЛОБОДЕН ВО „ТРЕВНИК“, ВИШИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕ ЦВЕТАНОВСКИ ГО ПОВЛЕЧЕ ОБВИНЕНИЕТО ЗА ДИВОГРАДБИТЕ ВО ЗЕЛЕНИКОВО ПРОТИВ НЕГО И БРАЌАТА

Апелациониот суд Скопје ги ослободи новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ-Латас и неговите двајца браќа од обвинението за противправно градење, откако ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА 18 ЛИЦА ЗА КРАЖБА И ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИ КОЛИ ВО ВРЕДНОСТ ОД НАД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА 18 ЛИЦА ЗА КРАЖБА И ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИ КОЛИ ВО ВРЕДНОСТ ОД НАД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

Основното јавно обвинителство Скопје ја заврши истражната постапка и поднесе обвинение против 18 физички и едно правно лице за крадење луксузни коли в ...
1 2 3 10 10 / 97 НАПИСИ