Таг: обвинет

ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ВЕЛЕС ЧАДИЕВ НЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕ, ОБВИНЕТ Е ДЕКА ДОЗВОЛИЛ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ ДА КОРИСТИ СЛУЖБЕНИ КОЛИ ЗА ПРИВАТНИ ЦЕЛИ

ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ВЕЛЕС ЧАДИЕВ НЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕ, ОБВИНЕТ Е ДЕКА ДОЗВОЛИЛ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ ДА КОРИСТИ СЛУЖБЕНИ КОЛИ ЗА ПРИВАТНИ ЦЕЛИ

Судењето во кој се обвинети ексградоначалник на Општина Велес Славчо Чадиев и поранешниот претседавач на Советот Александар Колев, денес не почна оти ...
„ВИЕ ГОСПОДИНЕ ДАМОВСКИ СТЕ ОБВИНЕТ ЗА СЕРИОЗНО КРИВИЧНО ДЕЛО И НЕ ЗНАМ ЗОШТО СЕ СМЕЕТЕ НОНШАЛАНТНО И ИРОНИЧНО“, МУ РЕЧЕ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА ОБВИНЕТИОТ И ГО СЕДНА ПРЕД СЕБЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

„ВИЕ ГОСПОДИНЕ ДАМОВСКИ СТЕ ОБВИНЕТ ЗА СЕРИОЗНО КРИВИЧНО ДЕЛО И НЕ ЗНАМ ЗОШТО СЕ СМЕЕТЕ НОНШАЛАНТНО И ИРОНИЧНО“, МУ РЕЧЕ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА ОБВИНЕТИОТ И ГО СЕДНА ПРЕД СЕБЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

По повеќе опомени и замолници да престане да зборува, да се смее и гестикулира на секое судско рочиште за организираниот напад на Собранието на 27 апр ...
ОБВИНЕТ ВО СУДНИЦА СИ ЈА МАВАЛ ГЛАВАТА ОД МАСА, ПА СКОКНАЛ ДА ГО ТЕПА ТУЖИТЕЛОТ ВО ВЕЛЕС

ОБВИНЕТ ВО СУДНИЦА СИ ЈА МАВАЛ ГЛАВАТА ОД МАСА, ПА СКОКНАЛ ДА ГО ТЕПА ТУЖИТЕЛОТ ВО ВЕЛЕС

Тензично беше на судењето на обвинетиот Орце Миленковски (40)  од Куманово денес во Основниот суд во Велес, кому му се суди за разбојништво и тешка кр ...
ОБВИНЕТИОТ НА СЛУЖБЕН ПАТ НЕ Е ВРАБОТЕН ВО ОПШТИНА ГАЗИ БАБА, ТУКУ Е СОВЕТНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ, Ѝ ОДГОВОРИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ НА ФЕТАИ

ОБВИНЕТИОТ НА СЛУЖБЕН ПАТ НЕ Е ВРАБОТЕН ВО ОПШТИНА ГАЗИ БАБА, ТУКУ Е СОВЕТНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ, Ѝ ОДГОВОРИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ НА ФЕТАИ

Обвинетиот во предметот на СЈО Насилство во Општина Центар Александар Трајковски, кој денеска не дојде на судење поради службен пат, не е вработен во ...
МАРТИН ПРОТОЃЕР СЕ ПРИЈАВИ ВО СУДОТ ЗА „ТИТАНИК“

МАРТИН ПРОТОЃЕР СЕ ПРИЈАВИ ВО СУДОТ ЗА „ТИТАНИК“

Мартин Протоѓер, поранешниот шеф на кабИнетот на експремиерот Никола Груевски и висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ, обвинет во случајот на СЈО „Титаник“ з ...
ГРУЕВСКИ НЕ ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СИ ГО БАРА ПАСОШОТ

ГРУЕВСКИ НЕ ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СИ ГО БАРА ПАСОШОТ

Обвинетиот во четири предмети на СЈО експремиер Никола Груевски денеска не дојде во Апелациониот суд Скопје, по вторпат да си го бара одземениот пасош ...
ЗВРЛЕВСКИ ИМА 8 ДЕНА ДА РЕШИ ДАЛИ БОЖИНОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО СЈО

ЗВРЛЕВСКИ ИМА 8 ДЕНА ДА РЕШИ ДАЛИ БОЖИНОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО СЈО

Јавниот обвинител на РМ Марко Зврлевски има осум дена да одлучи дали ќе ја предаде надлежноста и за обвинетиот новинар Зоран Божиновски во случајот „Ш ...
7 / 7 НАПИСИ