Таг: обвинител

РАБОТНИК ГО УБИЛ ГАЗДАТА ХОЛАНЃАНЕЦ ВО РАСАДНИК ВО ПРЕЉУБИШТЕ, ТЕТОВСКО

РАБОТНИК ГО УБИЛ ГАЗДАТА ХОЛАНЃАНЕЦ ВО РАСАДНИК ВО ПРЕЉУБИШТЕ, ТЕТОВСКО

Работник го убил работодавецот Холанѓанец, сопственик на расадник во селото Прељубиште, тетовско, соопшти Обвинителството. Убиството се случило денеск ...
ПРЕВРТЕНИОТ АВТОБУС Е СТАР 18 ГОДИНИ И РЕГИСТРИРАН ГОДИНАВА, ВОЗАЧОТ НЕ БИЛ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ И ДРОГА, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ПРЕВРТЕНИОТ АВТОБУС Е СТАР 18 ГОДИНИ И РЕГИСТРИРАН ГОДИНАВА, ВОЗАЧОТ НЕ БИЛ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ И ДРОГА, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи на МВР денеска во 13.15 минути го завршил увидот на местото ...
УАПСЕН МИТКО ЧАВКОВ

УАПСЕН МИТКО ЧАВКОВ

Рано утрово, по налог на јавен обвинител, уапсен е Митко Чавков, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност во МВР. Информацијата за САКАМДАК ...
ЌЕ ЈА ПОДОБРАМ СОРАБОТКАТА СО СЈО, РЕЧЕ НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ КОЛЕ ШТЕРИЕВ

ЌЕ ЈА ПОДОБРАМ СОРАБОТКАТА СО СЈО, РЕЧЕ НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ КОЛЕ ШТЕРИЕВ

Обвинителот Коле Штериев денеска е избран за нов претседател на Советот на јавни обвинители. Штеријев доаѓа на местото на Петар Аневски, кој од семејн ...
ИМА ДОВОЛНО ДОКАЗИ ЗА ЧАВКОВ ПРЕД ОБВИНИТЕЛ ДА ОБЈАСНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ВЕЛАТ ОД МВР

ИМА ДОВОЛНО ДОКАЗИ ЗА ЧАВКОВ ПРЕД ОБВИНИТЕЛ ДА ОБЈАСНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ВЕЛАТ ОД МВР

Експертската комисија во МВР што ја води истрагата за однесувањето на полицијата за време на насилствата во Собранието на 27 април, од сослушаните слу ...
5 / 5 НАПИСИ