Таг: Обвинителство за организиран криминал

1 2 3 437 / 37 НАПИСИ
МВР ОДЗЕДЕ ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ДОДЕЛЕНИТЕ ГРАНТОВИ ОД ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ

МВР ОДЗЕДЕ ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ДОДЕЛЕНИТЕ ГРАНТОВИ ОД ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ

МВР денеска влезе во просториите на Фондот за иновации и по налог на Обвинителството за организиран криминал одзеде документација од доделените гранто ...
ОБВИНЕТИТЕ МОЛЧАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕМА ДОКАЗ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ОБВИНЕТИТЕ МОЛЧАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕМА ДОКАЗ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Обвинителството за организиран криминал нема ниеден доказ за тоа кој го организирал нападот на Собранието на 27 април лани, потврдуваат за САКАМДАКАЖА ...
УШТЕ ДВАЈЦА ПРИТВОРЕНИ ЗА СИЛУВАЊЕ И ТРГОВИЈА СО ДЕЦА ВО СЛУЧАЈОТ СО МАЛОЛЕТНАТА ШТИТЕНИЧКА ОД ДОМОТ „25 МАЈ“

УШТЕ ДВАЈЦА ПРИТВОРЕНИ ЗА СИЛУВАЊЕ И ТРГОВИЈА СО ДЕЦА ВО СЛУЧАЈОТ СО МАЛОЛЕТНАТА ШТИТЕНИЧКА ОД ДОМОТ „25 МАЈ“

Две од повеќето возрасни лица, на кои во раце им паднало 13-годишното девојче - штитеничка на Домот за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми ...
ШЕФОТ НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО САМ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ СИ СЕ ИЗЗЕМЕ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

ШЕФОТ НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО САМ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ СИ СЕ ИЗЗЕМЕ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

Барањето за изземање на в.д. шефот на Обвинителството за организиран криминал Златко Биковски, кое судијата Дијана Груевска - Илиевска на денешното ро ...
ШЕФОТ НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ДОЈДЕ ДА ПОМОГНЕ ПРОТИВ ЗАЕВ ВО „ПОТКУП“

ШЕФОТ НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ДОЈДЕ ДА ПОМОГНЕ ПРОТИВ ЗАЕВ ВО „ПОТКУП“

Обвинителот Владимир Милошевски е со истечен мандат во Обвинителството за организиран криминал и корупција и тој нема легитимитет да го застапува обви ...
СЈО НЕ ВОДИ ПОСТАПКА ПРОТИВ ОБВИНИТЕЛОТ ВО „ПОТКУП“, ТУКУ ИСТРАЖУВА МОНТИРАН СЛУЧАЈ ПРОТИВ ЗАЕВ

СЈО НЕ ВОДИ ПОСТАПКА ПРОТИВ ОБВИНИТЕЛОТ ВО „ПОТКУП“, ТУКУ ИСТРАЖУВА МОНТИРАН СЛУЧАЈ ПРОТИВ ЗАЕВ

Јавното обвинителство го одби барањето за изземање на обвинителот Владимир Милошевски поднесено од обвинетиот Зоран Заев и неговата одбрана во случајо ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ОТИ СУДИЈКАТА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СЛУЧАЈОТ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ОТИ СУДИЈКАТА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СЛУЧАЈОТ

Судско рочиште против притворениот новинар Зоран Божиновски, како дел од случајот „Шпион“, денеска повторно беше одложено, овојпат бидејќи, како што с ...
1 2 3 437 / 37 НАПИСИ