Таг: Одбрана

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ГЕНЕРАЛ-МАЈОРОТ РИСТО ДАМЈАНОВСКИ, ПРВИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ВО САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ГЕНЕРАЛ-МАЈОРОТ РИСТО ДАМЈАНОВСКИ, ПРВИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ВО САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

Од последици на ковид-19, вчера почина генерал-мајорот во пензија д-р Ристо Дамјановски, првиот министер за одбрана на самостојна Македонија, соопшти ...
ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ ЗА „РЕКЕТ“, НОСАЧОТ НА ТОРБАТА „ЛУЈ ВИТОН“ КИЧЕВСКИОТ ВЕШТО ИЗБЕГНАТ ДА СВЕДОЧИ, КАКО ОД РУСКОВСКА, ТАКА И ОД БОКИ 13 И ОД ЈАНЕВА

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ ЗА „РЕКЕТ“, НОСАЧОТ НА ТОРБАТА „ЛУЈ ВИТОН“ КИЧЕВСКИОТ ВЕШТО ИЗБЕГНАТ ДА СВЕДОЧИ, КАКО ОД РУСКОВСКА, ТАКА И ОД БОКИ 13 И ОД ЈАНЕВА

Со настап првин на Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска, денес во 10 часот почнува давањето завршни зборови за случајот „ ...
ГРЦИЈА Е СТОЛБ НА СТАБИЛНОСТА ВО РЕГИОНОТ, РЕЧЕ ПОМПЕО ВО АТИНА

ГРЦИЈА Е СТОЛБ НА СТАБИЛНОСТА ВО РЕГИОНОТ, РЕЧЕ ПОМПЕО ВО АТИНА

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска на средбата со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во Атина рече дека Грција е столб на стабилноста ...
НИНЏА ЌЕ ДАВА ОДБРАНА УТРЕ, ЗА СВЕДОК ГО ПРЕДЛОЖИ БРАТ МУ КОЈ НА 27 АПРИЛ БЕШЕ СО ГРУЕВСКИ ВО ВИЕНА

НИНЏА ЌЕ ДАВА ОДБРАНА УТРЕ, ЗА СВЕДОК ГО ПРЕДЛОЖИ БРАТ МУ КОЈ НА 27 АПРИЛ БЕШЕ СО ГРУЕВСКИ ВО ВИЕНА

Обвинетиот Александар Василевски-Нинџа ќе биде последен од обвинетите за организираниот напад на Собранието на 27 април лани, кој в четврток ќе дава с ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ БАРАЛ ДА СЕ ФРЛАТ БОМБИ КАЈ ШЕЌЕРИНСКА И ШИЛЕГОВ ДОМА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТ КОЈ НОСЕЛ ПИШТОЛ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ БАРАЛ ДА СЕ ФРЛАТ БОМБИ КАЈ ШЕЌЕРИНСКА И ШИЛЕГОВ ДОМА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТ КОЈ НОСЕЛ ПИШТОЛ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Во 18.30 часот вечерва, обвинетиот за организираниот напад на Собранието на 27 април лани Захарие Симовски застана во Основниот суд Скопје 1 да ја дав ...
ВО БУЏЕТОТ ЗА 2019 ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА НАБАВКА НА НОВИ 40 ВОЗИЛА ЗА БРЗА ПОМОШ, И ЗА ЦАРИНАТА, ПОЛИЦИЈАТА И СУДОВИТЕ

ВО БУЏЕТОТ ЗА 2019 ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА НАБАВКА НА НОВИ 40 ВОЗИЛА ЗА БРЗА ПОМОШ, И ЗА ЦАРИНАТА, ПОЛИЦИЈАТА И СУДОВИТЕ

Двојното зголемување на ставката за купување возила во Буџетот за 2019 од 51,7 милиони денари (842.000 евра) во однос на годинешниот Буџет, според мин ...
АМЕРИКАНСКИОТ СЕКРЕТАР ЗА ОДБРАНА ЏЕЈМС МАТИС ВИКЕНДОВ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА ЗА ПОДДРШКА ЗА НАТО

АМЕРИКАНСКИОТ СЕКРЕТАР ЗА ОДБРАНА ЏЕЈМС МАТИС ВИКЕНДОВ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА ЗА ПОДДРШКА ЗА НАТО

Американскиот државен секретар за одбрана Џејмс Матис најави дека викендов ќе дојде во Македонија за „многу јасно“ да ги истакне американските ставови ...
ПОДДРШКАТА НА МАКЕДОНИЈА ЗА НАТО Е ВАЖНА ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН, НО И ЗА ЕВРОПА, ВЕЛИ КОМАНДАНТОТ НА НАТО ЗА ЕВРОПА СКАПАРОТИ

ПОДДРШКАТА НА МАКЕДОНИЈА ЗА НАТО Е ВАЖНА ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН, НО И ЗА ЕВРОПА, ВЕЛИ КОМАНДАНТОТ НА НАТО ЗА ЕВРОПА СКАПАРОТИ

Со нетрпение очекувам да станете 30. членка на НАТО, изјави командантот на Командата на американската војска во Европа и Врховната команда на НАТО за ...
ГРАЃАНСКИТЕ ИНИЦИЈАТИВИ ОД УТРЕ СО ЖИВ ШТИТ ЌЕ ГО БРАНАТ ВОДНО ОД ГАСОВОДОТ

ГРАЃАНСКИТЕ ИНИЦИЈАТИВИ ОД УТРЕ СО ЖИВ ШТИТ ЌЕ ГО БРАНАТ ВОДНО ОД ГАСОВОДОТ

Граѓанските иницијативи со жив штит ќе го бранат Водно од изградбата на гасоводот. Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ ги повика граѓаните од утр ...
ВИЕ СТЕ ПРВА ГЕНЕРАЦИЈА КОИ ЌЕ СЛУЖАТ ВО НАТО, РЕКОА ЗАЕВ И ШЕКЕРИНСКА НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ

ВИЕ СТЕ ПРВА ГЕНЕРАЦИЈА КОИ ЌЕ СЛУЖАТ ВО НАТО, РЕКОА ЗАЕВ И ШЕКЕРИНСКА НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ

По добивањето на поканата за НАТО идната недела настапува ерата на стабилност, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска, на доделувањето на д ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ