Таг: одговорност

1 2 324 / 24 НАПИСИ
ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО МОРА ДА ИМА, НО БЕЗ РЕВАНШИЗАМ, „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ, РЕЧЕ ИВАНОВ

ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО МОРА ДА ИМА, НО БЕЗ РЕВАНШИЗАМ, „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ, РЕЧЕ ИВАНОВ

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека мора да има одговорност за организираниот напад на Собранието на 27 април годинава, но дека при тоа мора да се по ...
ХАН ГО ОСУДИ НАСИЛСТВОТО ВРЗ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПАРЛАМЕТАРНОТО МНОЗИНСТВО

ХАН ГО ОСУДИ НАСИЛСТВОТО ВРЗ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПАРЛАМЕТАРНОТО МНОЗИНСТВО

Еврокомесарот Јоханес Хан вечерва го осуди насилството врз пратениците од парламентарното мнозинство во Собранието, со пост на Твитер. “Го осудувам ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН

ИСЛАМСКА ДРЖАВА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН

Таканаречената Исламска држава (ИС) сооппти дека стои зад вчерашниот напад со камион на божикниот панаѓур во Берлин, во кој загинаа 12, а 48-мина се п ...
СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ и ДПА побараа кривична одговорност од надлежните за 22 жртви од невремето што го зафати скопскиот регион на 6 август. Пратеникот на СДСМ Благо ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ