Таг: одложено судење

ОБВИНЕТАТА ШТО НАЈМИ АДВОКАТ ЗА ДА БАРА ПРЕВОД НА АЛБАНСКИ, СЕГА ГО ОДЛОЖИ „ТНТ“ ЗАШТО МАЖ Ѝ БИЛ ВО КОНТАКТ СО ЛИЦЕ КОЕ БИЛО ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНО

ОБВИНЕТАТА ШТО НАЈМИ АДВОКАТ ЗА ДА БАРА ПРЕВОД НА АЛБАНСКИ, СЕГА ГО ОДЛОЖИ „ТНТ“ ЗАШТО МАЖ Ѝ БИЛ ВО КОНТАКТ СО ЛИЦЕ КОЕ БИЛО ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНО

Обвинетата во „ТНТ“ за незаконското уривање на „Космос“ од одмазда Елисавета Најдовска успеа и овојпат да го одложи судењето, кое се обидува да почне ...
ОБВИНЕТИОТ НА СЛУЖБЕН ПАТ НЕ Е ВРАБОТЕН ВО ОПШТИНА ГАЗИ БАБА, ТУКУ Е СОВЕТНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ, Ѝ ОДГОВОРИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ НА ФЕТАИ

ОБВИНЕТИОТ НА СЛУЖБЕН ПАТ НЕ Е ВРАБОТЕН ВО ОПШТИНА ГАЗИ БАБА, ТУКУ Е СОВЕТНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ, Ѝ ОДГОВОРИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ НА ФЕТАИ

Обвинетиот во предметот на СЈО Насилство во Општина Центар Александар Трајковски, кој денеска не дојде на судење поради службен пат, не е вработен во ...
СЈО ДА ДОБИЕ ДОЗВОЛА ОД УБК ЗА ДА ГИ КОРИСТИ ДОКАЗИТЕ ПРОТИВ УБК, ПОБАРА „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“

СЈО ДА ДОБИЕ ДОЗВОЛА ОД УБК ЗА ДА ГИ КОРИСТИ ДОКАЗИТЕ ПРОТИВ УБК, ПОБАРА „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“

Адвокатот на ексначалникот на Петтата управа на МВР Горан Грујовски на денешното прво рочиште по обвинението на СЈО против него и други шестмина врабо ...
СУДОТ ИМ ГИ ВРАТИ ПАСОШИТЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

СУДОТ ИМ ГИ ВРАТИ ПАСОШИТЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Судијката Весна Петровска-Тагасовска им ги укина превентивните мерки на членовите на Левица, Владимир Куновски и Здравко Савески, на барање на одбрана ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО, САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО, САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Одложено е и денешното судење на членовите на Левица Здравски Савески и Владимир Куновски обвинети за демолирање на канцеларијата на Иванов. Судот го ...
5 / 5 НАПИСИ