Таг: односи

СРБИЈА И КОСОВО СЕ ДОГОВОРИЈА КАКО ДА ГО СПРОВЕДАТ ДОГОВОРОТ ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА ОДНОСИТЕ, РЕЧЕ БОРЕЛ ВО ОХРИД ПО ПРЕГОВОРИТЕ СО ВУЧИЌ И КУРТИ

СРБИЈА И КОСОВО СЕ ДОГОВОРИЈА КАКО ДА ГО СПРОВЕДАТ ДОГОВОРОТ ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА ОДНОСИТЕ, РЕЧЕ БОРЕЛ ВО ОХРИД ПО ПРЕГОВОРИТЕ СО ВУЧИЌ И КУРТИ

По 12 часа постигнавме договор како да се имплементира договорот постигнат на 27 февруари помеѓу Србија и Косово. Можам да соопштам дека Косово и Срби ...
ИЗРАЕЛ И ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ ПОСТИГНАА ИСТОРИСКИ ДОГОВОР ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА ОДНОСИТЕ

ИЗРАЕЛ И ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ ПОСТИГНАА ИСТОРИСКИ ДОГОВОР ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА ОДНОСИТЕ

Израел и Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) се согласија за нормализирање на односите, објави американскиот претседател Доналд Трамп. Во заедничка изја ...
2 / 2 НАПИСИ