Таг: ограбен

МЕ ПОЗДРАВИ И МИ ГО УКРАДЕ ЧАНТЕТО СО ПАРИ, ВЕЛИ ОГРАБЕНИОТ БИТОЛЧАЕЦ СО ПАРАЛИЗА, КРАДЕЦОТ Е СНИМЕН, ПОЛИЦИЈАТА УШТЕ ГО БАРА

МЕ ПОЗДРАВИ И МИ ГО УКРАДЕ ЧАНТЕТО СО ПАРИ, ВЕЛИ ОГРАБЕНИОТ БИТОЛЧАЕЦ СО ПАРАЛИЗА, КРАДЕЦОТ Е СНИМЕН, ПОЛИЦИЈАТА УШТЕ ГО БАРА

Полицијата сѐ уште не го фатила крадецот кој пред пет дена го ограби битолчанецот Пеце Ангелевски-Пецката, неуморниот продавач на салфети од Битола к ...
17-ГОДИШНАТА ВНУКА МУ УКРАЛА 65 ИЛЈАДИ ЕВРА, ПОЛИЦИЈАТА ГИ НАШЛА ВО ХОТЕЛСКА СОБА ВО ВЕЛЕС

17-ГОДИШНАТА ВНУКА МУ УКРАЛА 65 ИЛЈАДИ ЕВРА, ПОЛИЦИЈАТА ГИ НАШЛА ВО ХОТЕЛСКА СОБА ВО ВЕЛЕС

Жител на населбата Рамина во Велес вчера пријавил дека од сефот дома му е украдена актовка со 65 илјади евра. Велешката полиција вечерта помал дел од ...
ДУИ НЕ ГО ЧИСТИ СНЕГОТ ВО АРАЧИНОВО ОТИ ГЛАСАЛЕ ЗА СДСМ

ДУИ НЕ ГО ЧИСТИ СНЕГОТ ВО АРАЧИНОВО ОТИ ГЛАСАЛЕ ЗА СДСМ

Жителите на Арачиново ја обвинуваат локалната самоуправа и градоначалникот Брахим Ајвази дека останале затрупани со снег како казна дека не гласале за ...
3 / 3 НАПИСИ