Таг: Охридско Езеро

1 2 3 4 5 9 30 / 89 НАПИСИ
ОПАШ ОД БИК

ОПАШ ОД БИК

1 Тоа дека пратеникот Павле Богоевски си е кабает што прекршил закон и купувал нелегални сустанци не е спорно. Самиот си призна и треба да си ја носи ...
НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ ГО СПОМНУВА ВРАЌАЊЕТО НА РЕКАТА САТЕСКА ВО СТАРОТО КОРИТО, ИАКО Е НАЈГОЛЕМ ЗАГАДУВАЧ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ ГО СПОМНУВА ВРАЌАЊЕТО НА РЕКАТА САТЕСКА ВО СТАРОТО КОРИТО, ИАКО Е НАЈГОЛЕМ ЗАГАДУВАЧ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Откако минатата година сега покојниот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски со партнери од ЕУ го најави враќањето на реката Сатеска во старото корит ...
МРТВИ РИБИ, МРЕЖИ И ДЕТСКИ ИГРАЧКИ РАСПОСЛАНИ НА ДНОТО НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

МРТВИ РИБИ, МРЕЖИ И ДЕТСКИ ИГРАЧКИ РАСПОСЛАНИ НА ДНОТО НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Во пресрет на 1 Мај, младиот охридски нуркач од Центарот за подводни активности „Акватек” Никола Паскали се соочи со распослано ѓубре на дното на Охри ...
СО 4 МИЛИОНИ ЕВРА ЛЕТОВО ЌЕ СЕ САНИРА КОЛЕКТОРОТ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

СО 4 МИЛИОНИ ЕВРА ЛЕТОВО ЌЕ СЕ САНИРА КОЛЕКТОРОТ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Со 4 милиони евра од Владата ќе се санира колекторот на Охридското Езеро, велат ЈП „Про-аква“. Во јуни ќе се формира ново јавно претпријатие за управу ...
КОЛА ПАДНА ВО ЕЗЕРО ОД КЕЈОТ ВО ОХРИД

КОЛА ПАДНА ВО ЕЗЕРО ОД КЕЈОТ ВО ОХРИД

Кола падна во езерото утрово на Кејот Македонија во Охрид. Според првичните информации на дописникот на САКАМДАКАЖАМ.МК нема повредени. Полицијата ...
ОПШТИНА ОХРИД ДА НЕ ДОЗВОЛИ НОВИ ЛАГАДИНИ, ВЕЛАТ ОД ОХРИД СОС

ОПШТИНА ОХРИД ДА НЕ ДОЗВОЛИ НОВИ ЛАГАДИНИ, ВЕЛАТ ОД ОХРИД СОС

По вчерашното соопштение на локалната власт, во кое се вели дека таа држи до законот, а во врска со барањето на Охрид СОС од следната седница на Градс ...
ТРСКАТА ПАК ГОРЕШЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, ОД ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА ИМААТ ПАТРОЛИ НА ТЕРЕН

ТРСКАТА ПАК ГОРЕШЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, ОД ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА ИМААТ ПАТРОЛИ НА ТЕРЕН

Трската и синоќа гореше кај Подмолје на охридскиот дел од брегот на езерото. Ова се случува во континуитет повеќе од две недели и засега никој не одго ...
ВЛАДАТА ГИ ПРЕЗЕМА ОД ОПШТИНИТЕ ПЛАЖИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА

ВЛАДАТА ГИ ПРЕЗЕМА ОД ОПШТИНИТЕ ПЛАЖИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА

Наскоро државата ќе биде надлежна за плажите во Охрид и во Струга, најави денес во Охрид министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и додаде дека ...
МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ, КОЈ СО НЕКРОЗА НА НОГАТА ГО ПРЕПЛИВА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, БЕСПЛАТНО ЌЕ ТРЕНИРА ВО ОХРИДСКИОТ БАЗЕН

МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ, КОЈ СО НЕКРОЗА НА НОГАТА ГО ПРЕПЛИВА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, БЕСПЛАТНО ЌЕ ТРЕНИРА ВО ОХРИДСКИОТ БАЗЕН

Дванаесетгодишниот Марко Пејчиноски кој лани  на 28 август со некроза на ногата го преплива Охридското Езеро, на патеката од Свети Наум до Охрид, ќе м ...
ВО КАНАЛОТ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ УЛОВЕН Е ЗЛАТЕН КАРАС

ВО КАНАЛОТ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ УЛОВЕН Е ЗЛАТЕН КАРАС

Во каналот Билјанини Извори во Охрид попладнево уловен е златен карас, риба која е неавтохтона за Охридското Езеро и која може да направи хаос во живи ...
1 2 3 4 5 9 30 / 89 НАПИСИ