Таг: ОЈО за организиран криминал

ОБВИНЕТ Д-Р ВЕЛО МАРКОВСКИ И УШТЕ 7 ЛИЦА ЗА НЕЗАКОНСКИ АРХЕОЛОШКИ ИСТРАЖУВАЊА И ШВЕРЦ НА АРТЕФАКТИ

ОБВИНЕТ Д-Р ВЕЛО МАРКОВСКИ И УШТЕ 7 ЛИЦА ЗА НЕЗАКОНСКИ АРХЕОЛОШКИ ИСТРАЖУВАЊА И ШВЕРЦ НА АРТЕФАКТИ

По повеќемесечна истражна постапка, Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен а ...
ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТ НА ОБВИНИТЕЛИ ВО ЗАТАЈУВАЊЕТО НА ИСТРАГИТЕ И ДОКАЗИТЕ ЗА 27 АПРИЛ

ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТ НА ОБВИНИТЕЛИ ВО ЗАТАЈУВАЊЕТО НА ИСТРАГИТЕ И ДОКАЗИТЕ ЗА 27 АПРИЛ

По дисциплинската одговорност и откази на група професионални полицајци и нивни претпоставени во МВР и по поднесените обвиненија против бившиот директ ...
СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ НЕ ГО РЕИЗБРА ОБВИНИТЕЛОТ НА ЗАЕВ ВО „ПОТКУП“

СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ НЕ ГО РЕИЗБРА ОБВИНИТЕЛОТ НА ЗАЕВ ВО „ПОТКУП“

Марија Ѓоргева, Енѓелуша Кадриу – Леши, Ивана Трајчева и Валентина Бислимовска се новите обвинители на Основното јавно обвинителство за организиран кр ...
3 / 3 НАПИСИ