Таг: Оливер Дерковски

1 215 / 15 НАПИСИ
ЈАНАКИЕСКИ МУ НАРЕДИЛ НА СЕГАШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК ДЕРКОВСКИ ДА СЕ НАПРАВИ ИЗМАМАТА СО РАДА ШЕКЕРОВСКА НА ИЗБОРИТЕ ВО 2011, СЕ СЛУШНА ВО БОМБИТЕ ЗА „ТИТАНИК“

ЈАНАКИЕСКИ МУ НАРЕДИЛ НА СЕГАШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК ДЕРКОВСКИ ДА СЕ НАПРАВИ ИЗМАМАТА СО РАДА ШЕКЕРОВСКА НА ИЗБОРИТЕ ВО 2011, СЕ СЛУШНА ВО БОМБИТЕ ЗА „ТИТАНИК“

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Дерковски, како тогашен партиски војник, два дена пред изборите во 2011 година добива инструк ...
ДИК ЌЕ ПОТРОШИ 2,7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

ДИК ЌЕ ПОТРОШИ 2,7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека за спроведување на референдумот за Договорот со Грција на 30 септември е предви ...
ЌЕ НАПРАВИМЕ СЀ ШТО Е ВО НАША НАДЛЕЖНОСТ ЗА УСПЕШНА ОРГАНИЗАЦИЈА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, КАЖА НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК ДЕРКОВСКИ

ЌЕ НАПРАВИМЕ СЀ ШТО Е ВО НАША НАДЛЕЖНОСТ ЗА УСПЕШНА ОРГАНИЗАЦИЈА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, КАЖА НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК ДЕРКОВСКИ

Новиот претседател на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски од ВМРО-ДПМНЕ, кажа дека комисијата ќе направи сè што е во нивна надлежност за успе ...
КОНДАРКО ВО ДИК ЌЕ СЕ СПРЕМА ЗА РЕФЕРЕНДУМ И НА СУД ЌЕ СВЕДОЧИ ЗА ИЗБОРНИ ЗЛОУПОТРЕБИ НА ЕКСКОЛЕГИТЕ ВО „ТИТАНИК 2“

КОНДАРКО ВО ДИК ЌЕ СЕ СПРЕМА ЗА РЕФЕРЕНДУМ И НА СУД ЌЕ СВЕДОЧИ ЗА ИЗБОРНИ ЗЛОУПОТРЕБИ НА ЕКСКОЛЕГИТЕ ВО „ТИТАНИК 2“

Во Собранието денеска во 10 часот заклетва пред собранискиот спикер Талат Џафери треба да дадат новоизбраните седум членови на Државната изборна комис ...
ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА СЕ ДОГОВАРААТ ЗА ДИК, ПРОБЛЕМ Е КОЈ ЌЕ ВЛЕЗЕ ОД ОПОЗИЦИСКИТЕ ПАРТИИ НА АЛБАНЦИТЕ

ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА СЕ ДОГОВАРААТ ЗА ДИК, ПРОБЛЕМ Е КОЈ ЌЕ ВЛЕЗЕ ОД ОПОЗИЦИСКИТЕ ПАРТИИ НА АЛБАНЦИТЕ

Во собраниската Комисија за избори и именување пристигнале пријави на четириесет и еден кандидат на конкурсот за членови на Државната изборна комисија ...
1 215 / 15 НАПИСИ