Таг: ОЛивер Спасовски

1 2 3 24 10 / 233 НАПИСИ
АНТИКОРУПЦИСКА ПОБАРА ОД ВЛАДАТА ДА УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ НА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ШТО НАВРЕМЕ НЕ ЈА ЗАТВОРИЛ СТАНИЦАТА КАЈ ШТО ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД ПОМИНАЛ АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ КОЈ ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА

АНТИКОРУПЦИСКА ПОБАРА ОД ВЛАДАТА ДА УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ НА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ШТО НАВРЕМЕ НЕ ЈА ЗАТВОРИЛ СТАНИЦАТА КАЈ ШТО ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД ПОМИНАЛ АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ КОЈ ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА

Антикорупциската комисија на денешната седница донесе одлука да достави иницијатива до Владата за утврдување одговорност на министерот за внатрешни ра ...
ЛАЖНИ СЕ ПРИЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО ШКОЛИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА, ТЕТОВО, ПРИЛЕП И СТРУШКО

ЛАЖНИ СЕ ПРИЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО ШКОЛИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА, ТЕТОВО, ПРИЛЕП И СТРУШКО

Лажни се пријавите за наводно поставени бомби во училишта во Скопје, Битола, Прилеп, Тетово и Струшко, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВ ...
ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

ГЕРМАНСКОТО МНР ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ ПАТУВААТ ВО МАКЕДОНИЈА ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ ЗА БОМБИ

Министерство за надворешни работи на Германија ги предупреди нивните граѓани да бидат претпазливи ако патуваат во Македонија поради заканите за бомби. ...
СВИТКАНА РАКА

СВИТКАНА РАКА

Тежок им е животот на функционерите со ваков народ што ги корумпира. ...
СПАСОВСКИ НЕ ЗНАЕЛ ЗА НАБАВКАТА НА СОФТВЕРОТ, НО КАЖА ДЕКА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР МОЖЕ САМ ДА ПРАВИ НАБАВКИ НА СУДЕЊЕТО НА РАШКОВСКИ

СПАСОВСКИ НЕ ЗНАЕЛ ЗА НАБАВКАТА НА СОФТВЕРОТ, НО КАЖА ДЕКА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР МОЖЕ САМ ДА ПРАВИ НАБАВКИ НА СУДЕЊЕТО НА РАШКОВСКИ

На денешното судење на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски за набавката на софтвер за сообраќајни прекршоци сведочеше министерот ...
„СЛАВИ СО СРЦЕ, А НЕ СО ПИШТОЛ“ Е НОВАТА КАМПАЊА НА МВР, СЛУЧАЈОТ ПРОТИВ ЏЕВАТ АДЕМИ ОД ДУИ ЗА ПУКАЊЕ НА СВАДБА ЗАТВОРЕН БЕЗ ОБВИНЕНИЕ

„СЛАВИ СО СРЦЕ, А НЕ СО ПИШТОЛ“ Е НОВАТА КАМПАЊА НА МВР, СЛУЧАЈОТ ПРОТИВ ЏЕВАТ АДЕМИ ОД ДУИ ЗА ПУКАЊЕ НА СВАДБА ЗАТВОРЕН БЕЗ ОБВИНЕНИЕ

МВР и УНДП влегуваат во кампања против пукањето со пиштоли и пушки за свадби и прослави, како и за огнометите и употребата на пиротехнички средства и ...
ПОСЕБНИ ЛЕНТИ ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ОТВОРЕН БАЛКАН НА ТАБАНОВЦЕ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПОСЕБНИ ЛЕНТИ ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ОТВОРЕН БАЛКАН НА ТАБАНОВЦЕ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

На граничниот премин Табановце на македонско-српската граница ќе се отворат посебни ленти коишто ќе ги користат само патниците од Македонија, Србија и ...
ГАЗДИТЕ НА ЛЕТНИТЕ ДИСКОТЕКИ ВО СКОПЈЕ ГО ОТКАЖАА ПРОТЕСТОТ, МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ИМ ВЕТИЛ РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ЛИЦЕНЦИТЕ

ГАЗДИТЕ НА ЛЕТНИТЕ ДИСКОТЕКИ ВО СКОПЈЕ ГО ОТКАЖАА ПРОТЕСТОТ, МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ИМ ВЕТИЛ РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ЛИЦЕНЦИТЕ

Газдите на летните дискотеки од Градскиот парк во Скопје го откажаа протестот кој требаше да се одржи во среда. Тие денеска имале средба со министерот ...
ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НЕ ОЧЕКУВА НАПАД НА СОБРАНИЕТО УТРЕ, ГО ПОЗДРАВИ ДЕМОКРАТСКИОТ ДУХ НА ПРОТЕСТИТЕ ОД ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НЕ ОЧЕКУВА НАПАД НА СОБРАНИЕТО УТРЕ, ГО ПОЗДРАВИ ДЕМОКРАТСКИОТ ДУХ НА ПРОТЕСТИТЕ ОД ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го поздрави демократскиот дух на протестите од последните неколку дена и одговори дека утре не очекува ...
ИТНО ДА БИДЕ ПРИВЕДЕН ЧОВЕКОТ КОЈ ВЕЧЕРВА ТРЕБАШЕ ДА МЕ УБИЕ, ПОБАРА МИЦКОСКИ ОД СПАСОВСКИ

ИТНО ДА БИДЕ ПРИВЕДЕН ЧОВЕКОТ КОЈ ВЕЧЕРВА ТРЕБАШЕ ДА МЕ УБИЕ, ПОБАРА МИЦКОСКИ ОД СПАСОВСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави фотографија од вооружено лице, кое, според него, требало вечерва да го убие на демонстрациите пр ...
1 2 3 24 10 / 233 НАПИСИ