Таг: ОЛивер Спасовски

1 2 3 4 27 20 / 268 НАПИСИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРБИНЦИ И ДРУГИ ЛИЦА СОБИРААТ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ НА МРТВИ ДУШИ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРБИНЦИ И ДРУГИ ЛИЦА СОБИРААТ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ НА МРТВИ ДУШИ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вторникот на вонредната прес-конференција за апсењето на Љупчо Палевски-Палчо во Турција, кажа и де ...
ПАЛЕВСКИ Е УАПСЕН КАКО СЕ ДВИЖИ ПЕШКИ ПО АВТОПАТ ВО БАЛИКЕСИР, БИЛ САМ И НЕ ПРУЖАЛ ОТПОР

ПАЛЕВСКИ Е УАПСЕН КАКО СЕ ДВИЖИ ПЕШКИ ПО АВТОПАТ ВО БАЛИКЕСИР, БИЛ САМ И НЕ ПРУЖАЛ ОТПОР

Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничен за грабнувањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, е уапсен од турската полиција како се движи пешки по ...
ГО ОДНЕСОВ ПАЛЕВСКИ ВО БЕЛГРАД ОТИ МИ РЕЧЕ ДЕКА ТРЕБА ДА ОДИ НА ПРЕГЛЕД И НЕМАЛ КОЛА, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТОТО НА ВАЊА

ГО ОДНЕСОВ ПАЛЕВСКИ ВО БЕЛГРАД ОТИ МИ РЕЧЕ ДЕКА ТРЕБА ДА ОДИ НА ПРЕГЛЕД И НЕМАЛ КОЛА, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТОТО НА ВАЊА

Васко Стојков, адвокат на Љупчо Палевски кој е осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, попладнево за телевизија Телма изјави ...
ПРИВЕДЕНИ СЕ 5 ЛИЦА ВО ВРСКА СО ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА 14-ГОДИШНАТА ВАЊА, КАЖА СПАСОВСКИ

ПРИВЕДЕНИ СЕ 5 ЛИЦА ВО ВРСКА СО ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА 14-ГОДИШНАТА ВАЊА, КАЖА СПАСОВСКИ

Полицијата приведе пет лица и обезбеди едно возило во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска, кажа денеска министерот за внатрешни рабо ...
ПРЕГЛЕДАНИ СЕ 50 КАМЕРИ, СЕ ПРЕБАРУВАА ПОДРУМИ, ЦРКВИ И МАНАСТИРИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ЗА ИСЧЕЗНАТОТО ДЕВОЈЧЕ ВО СКОПЈЕ

ПРЕГЛЕДАНИ СЕ 50 КАМЕРИ, СЕ ПРЕБАРУВАА ПОДРУМИ, ЦРКВИ И МАНАСТИРИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ЗА ИСЧЕЗНАТОТО ДЕВОЈЧЕ ВО СКОПЈЕ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска кажа дека МВР прави сѐ и преземени се низа мерки за наоѓање на 14-годишната Вања Ѓорчевска кој ...
ТИМ НА МВР ИНТЕНЗИВНО ТРАГА ПО ИСЧЕЗНАТОТО ДЕВОЈЧЕ, СПАСОВСКИ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ИЗНЕСУВААТ ШПЕКУЛАЦИИ

ТИМ НА МВР ИНТЕНЗИВНО ТРАГА ПО ИСЧЕЗНАТОТО ДЕВОЈЧЕ, СПАСОВСКИ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ИЗНЕСУВААТ ШПЕКУЛАЦИИ

Министерството за внатрешни работи (МВР) активно се вклучи во потрагата веднаш по добивањето на пријавата за изчезнувањето на девојчето од Скопје и на ...
НИТУ ЕДЕН КРИМИНАЛЕЦ НЕ Е ПОСИЛЕН ОД ДРЖАВАТА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ПО ВЧЕРАШНАТА АКЦИЈА ЗА АПСЕЊЕ ЧЛЕНОВИ НА НАРКОМАФИЈАТА ВО СТРУШКО

НИТУ ЕДЕН КРИМИНАЛЕЦ НЕ Е ПОСИЛЕН ОД ДРЖАВАТА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ПО ВЧЕРАШНАТА АКЦИЈА ЗА АПСЕЊЕ ЧЛЕНОВИ НА НАРКОМАФИЈАТА ВО СТРУШКО

Ниту еден криминалец не може да биде посилен од државата. Државата сме сите ние и не може криминалците да надвладеат над огромното мнозинство на граѓа ...
КОГА ИДАТ ИЗБОРИ СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ, НЕ ОД МЕДИУМИ, ТУКУ ОД СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И ПОЛИТИЧАРИ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ЗА ЛАЖНАТА ПРИЈАВА ДЕКА Е ИСЧЕЗНАТО ДЕТЕ ОД КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР

КОГА ИДАТ ИЗБОРИ СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ, НЕ ОД МЕДИУМИ, ТУКУ ОД СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И ПОЛИТИЧАРИ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ЗА ЛАЖНАТА ПРИЈАВА ДЕКА Е ИСЧЕЗНАТО ДЕТЕ ОД КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР

Последната лажна вест за исчезнато дете од Клиничкиот центар во Скопје, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ја поврза со периодот на преди ...
ФОНДАЦИЈАТА НА ЗАЕВ Ѝ ПОДАРИ НА ПОЛИЦИЈАТА ШЕСТ МОТОРИ

ФОНДАЦИЈАТА НА ЗАЕВ Ѝ ПОДАРИ НА ПОЛИЦИЈАТА ШЕСТ МОТОРИ

Фондацијата Заев на поранешниот премиер Зоран Заев ѝ донираше 6 скутери на полицијата, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „Во ...
КАЈ НЕГОРЦИ ОТКРИЕНА ГРУПА ОД 77 МИГРАНТИ, УАПСЕНИ 7 ПАКИСТАНЦИ ЗА ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ

КАЈ НЕГОРЦИ ОТКРИЕНА ГРУПА ОД 77 МИГРАНТИ, УАПСЕНИ 7 ПАКИСТАНЦИ ЗА ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ

Полицијата соопшти дека пронашла 77 мигранти на југот на земјата и уапсила седум Пакистанци осомничени за трговија со луѓе. Во соопштението се вели де ...
1 2 3 4 27 20 / 268 НАПИСИ