Таг: ОЛивер Спасовски

1 25 26 27268 / 268 НАПИСИ
ДИРЕКТОРОТ НА УБК ГО ИЗБРКАЛ ИСТРАЖИТЕЛОТ НА СЈО

ДИРЕКТОРОТ НА УБК ГО ИЗБРКАЛ ИСТРАЖИТЕЛОТ НА СЈО

Директорот на УБК Владимир Атанасовски го избркал истражителот на СЈО додека специјалната обвинителка Катица Јанева била на интервју во Телевизија Тел ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМА ОБВРСКА ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ ЗА ДА СЕ СПРОВЕДЕ СУДСКАТА НАРЕДБА, ВЕЛИ ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМА ОБВРСКА ДА ГО УАПСИ МИТКО ЧАВКОВ ЗА ДА СЕ СПРОВЕДЕ СУДСКАТА НАРЕДБА, ВЕЛИ ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по закон итно мора да обезбеди извршување на судската наредба, а не ги остави обвинителите од Специјал ...

БРЗАМ НА АВИОН

1 Дојде Хан и пак му даде крилја на Груевски. После 12 минути изјава во која верглаше на празно, последните две минути ги искористи да каже дека СЈО т ...
ПРИМИСЛАВ ДИМОВСКИ СЕ ВРАТИ НА ЧЕЛО НА АЛФИТЕ, ЛАЗЕ ВЕЛКОВСКИ НА СВР СКОПЈЕ

ПРИМИСЛАВ ДИМОВСКИ СЕ ВРАТИ НА ЧЕЛО НА АЛФИТЕ, ЛАЗЕ ВЕЛКОВСКИ НА СВР СКОПЈЕ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска именуваше нови 11 раководители на организациски единици во МВР. Примислав Димовски повторно ...
ЧАТАЛОТ ГО ПРОБИ КОРДОНОТ, ОБОЕНА ФАСАДАТА НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ

ЧАТАЛОТ ГО ПРОБИ КОРДОНОТ, ОБОЕНА ФАСАДАТА НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ

Чаталот ја погоди и барокната фасада на Министерството за финансии. Преку преминот зад Градски ѕид, во близина на кафулето „Корзо“, специјалната едини ...
ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ГО ПРОБИВА КОРДОНОТ ПОЛИЦАЈЦИ – НАПНАТО ОКОЛУ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ГО ПРОБИВА КОРДОНОТ ПОЛИЦАЈЦИ – НАПНАТО ОКОЛУ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

Воден топ и оклопно возило поставени на улица Македонија покрај градилиштата за новите барокни згради, го пресекоа патот на Шарената револуција кон Ми ...
СПАСОВСКИ ОД БИТОЛА: ЖАЛАМ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ, НЕ САКАМ ДА ИМ ДАВАМ ПОЛИТИЧКА КОНОТАЦИЈА

СПАСОВСКИ ОД БИТОЛА: ЖАЛАМ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ, НЕ САКАМ ДА ИМ ДАВАМ ПОЛИТИЧКА КОНОТАЦИЈА

„Жалам за инцидентот што се случи вчера во Битола, во кој жртва е поранешен пратеник на СДСМ. Меѓутоа, на масата биле и поранешен градоначалник и пора ...
СОЗДАДОВТЕ ХАОС ВО МВР, МУ ПИШУВА СПАСОВСКИ НА ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ

СОЗДАДОВТЕ ХАОС ВО МВР, МУ ПИШУВА СПАСОВСКИ НА ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го обвини премиерот Емил Димитриев дека создал услови за предизвикување хаос во МВР. Во отворено пи ...
1 25 26 27268 / 268 НАПИСИ