И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ ЗА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ ЗА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

  СДСМ ги објави конечните листи за кандидати за пратеници на кои се предложени и видни активисти на Шарената револуција.

  На листите кои треба да ги верификува и Конгресот на СДСМ што ќе се одржи попладнево во Скопје се Павле Богоевски, Ивана Туфекџиќ, Ферид Мухиќ, Ирена Стефковска и Ѓулмер Касапи кои на списокот се претставени како претставници на Коалицијата со граѓаните.

  Според се уште неофицијалните информации носители на листите на СДСМ се Стево Пендаровски, Оливер Спасовски, Љупчо Николовски, Зоран Заев, Радмила Шеќеринска и Петре Шилегов.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира