Таг: Стево Пендаровски

1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ
ДВА ПАТИ ВО МЕСЕЦОТ ГРАЃАНИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА ОДАТ НА ГОСТИ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ВО ВИЛАТА ВОДНО

ДВА ПАТИ ВО МЕСЕЦОТ ГРАЃАНИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА ОДАТ НА ГОСТИ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ВО ВИЛАТА ВОДНО

Вилата Водно каде се наоѓа Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски ќе биде отворена за посета од граѓани. Претседателот Пендаровски ќе ги пречеку ...
И СОНЦЕТО Е ЅВЕЗДА, СЕ НАДЕВАМ ЕДЕН ДЕН ЌЕ СВЕТИ ВО ЕУ, РЕЧЕ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ДИРК ЈАН КОП НА ПРЕДАВАЊЕ НА АКРЕДИТИВНИТЕ ПИСМА

И СОНЦЕТО Е ЅВЕЗДА, СЕ НАДЕВАМ ЕДЕН ДЕН ЌЕ СВЕТИ ВО ЕУ, РЕЧЕ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ДИРК ЈАН КОП НА ПРЕДАВАЊЕ НА АКРЕДИТИВНИТЕ ПИСМА

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма од новиот амбасадор на Холандија во земјава, Дирк Јан Коп. Пендаровски изрази бл ...
ВО НАРЕДНИТЕ 40-50 ДЕНА ВЛЕГУВАМЕ ВО ПЕРИОД КОЈ МОЖЕ ДА БИДЕ ТУРБУЛЕНТЕН, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ПО СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

ВО НАРЕДНИТЕ 40-50 ДЕНА ВЛЕГУВАМЕ ВО ПЕРИОД КОЈ МОЖЕ ДА БИДЕ ТУРБУЛЕНТЕН, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ПО СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека земјата во наредните 40 до 50 денови влегува во период кој може да биде турбулентен, повикувајќи се на сличн ...
ДОБИВ ДОЛЖНОСТ КОЈА НОСИ ГОЛЕМА ОДГОВOРНОСТ, НО ЗНАМ ДЕКА ЌЕ ЈА ИЗВРШУВАМ НАЈПРОФЕСИОНАЛНО, ВЕЛИ БИЛЈАНА БЛАЖЕСКА, ПРВАТА ЖЕНА АЃУТАНТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ

ДОБИВ ДОЛЖНОСТ КОЈА НОСИ ГОЛЕМА ОДГОВOРНОСТ, НО ЗНАМ ДЕКА ЌЕ ЈА ИЗВРШУВАМ НАЈПРОФЕСИОНАЛНО, ВЕЛИ БИЛЈАНА БЛАЖЕСКА, ПРВАТА ЖЕНА АЃУТАНТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ

Годинешното одбележувањето на 18 Август - Денот на Армијата, 46-годишната Билјана Блажеска ќе го памети цел живот. Нејзината посветеност на работата б ...
ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ Е НЕПРИМЕРНА, НО ДОБРО Е ШТО ВЕДНАШ СЕ ИЗВИНИ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ Е НЕПРИМЕРНА, НО ДОБРО Е ШТО ВЕДНАШ СЕ ИЗВИНИ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека е непримерна изјавата на премиерот Зоран Заев дека „нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар ...
НИТУ СУМ ГО ДИСКРЕДИТИРАЛ ОБВИНИТЕЛСТВОТО, НИТУ ИМАМ НАМЕРА ДА СЕ МЕШАМ ВО КРИВИЧНИ ПОСТАПКИ, МУ ОДГОВОРИ ПЕНДАРОВСКИ НА ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

НИТУ СУМ ГО ДИСКРЕДИТИРАЛ ОБВИНИТЕЛСТВОТО, НИТУ ИМАМ НАМЕРА ДА СЕ МЕШАМ ВО КРИВИЧНИ ПОСТАПКИ, МУ ОДГОВОРИ ПЕНДАРОВСКИ НА ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Претседателот Стево Пендаровски во своето обраќање на вчерашната прес-конференција по ниту еден основ нема направено дискредитација на Јавното обвинит ...
ПЕНДАРОВСКИ НЕКА ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГО ИЗГЛАСААТ ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО, А НЕ ДА НИ СЕ МЕША ВО РАБОТАТА, ВЕЛАТ ОД ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

ПЕНДАРОВСКИ НЕКА ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГО ИЗГЛАСААТ ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО, А НЕ ДА НИ СЕ МЕША ВО РАБОТАТА, ВЕЛАТ ОД ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Јавното обвинителство смета дека вчерашната изјава на претседателот Стево Пендаровски дека дава целосна поддршка на обвинителството и дека ќе ги употр ...
РАЗОЧАРАН СУМ ОД КАТИЦА ЈАНЕВА, НО ПОВЕДЕНИЕТО НА ЕДЕН ОБВИНИТЕЛ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДРАЗИ НА ЦЕЛАТА ИНСТИТУЦИЈА, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ

РАЗОЧАРАН СУМ ОД КАТИЦА ЈАНЕВА, НО ПОВЕДЕНИЕТО НА ЕДЕН ОБВИНИТЕЛ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДРАЗИ НА ЦЕЛАТА ИНСТИТУЦИЈА, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски е разочаран од она што го слушнал на снимките од случајот „Рекет“ и го повика обвинителството побрзо да го расчисти сл ...
ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОВИКА ОБВИНИТЕЛИТЕ ДА СЕ ВРАТАТ ОД ОДМОР

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОВИКА ОБВИНИТЕЛИТЕ ДА СЕ ВРАТАТ ОД ОДМОР

Претседателот Стево Пендаровски апелираше до обвинителите да го прекинат одморот и да си ја вршат работата, на денешната прес-конференција за случајот ...
АНТИФАШИЗМОТ Е ВО ОСНОВИТЕ НА НАШАТА ДРЖАВА И НИТУ ЕДЕН ИСТОРИСКИ РЕВИЗИОНИЗАМ ТОА НЕ МОЖЕ ДА ГО ЗАГРОЗИ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА ПРОСЛАВАТА НА ИЛИНДЕН

АНТИФАШИЗМОТ Е ВО ОСНОВИТЕ НА НАШАТА ДРЖАВА И НИТУ ЕДЕН ИСТОРИСКИ РЕВИЗИОНИЗАМ ТОА НЕ МОЖЕ ДА ГО ЗАГРОЗИ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА ПРОСЛАВАТА НА ИЛИНДЕН

Претседателот Стево Пендаровски кажа дека антифашизмот е во основите на нашата држава и дека ниту еден историски ревизионизам не смее тоа да го доведе ...
1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ