Таг: Љупчо Николовски

1 2 10 / 13 НАПИСИ
МОЖЕМЕ ДА НАПРАВИМЕ НОВО МНОЗИНСТВО, АМА НЕ САКАМЕ, ВЕЛИ ЗАЕВ

МОЖЕМЕ ДА НАПРАВИМЕ НОВО МНОЗИНСТВО, АМА НЕ САКАМЕ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека ниту сакаат, ниту планираат да формираат ново мнозинство во парламентот, иако тоа можат да го направат, одговарај ...
ТРЕТИНА ОД МИНИСТРИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ, ЌЕ ОДИМЕ СО ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, РЕЧЕ ЗАЕВ ОТКАКО ГИ СМЕНИ СИТЕ ШЕСТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ

ТРЕТИНА ОД МИНИСТРИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ, ЌЕ ОДИМЕ СО ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, РЕЧЕ ЗАЕВ ОТКАКО ГИ СМЕНИ СИТЕ ШЕСТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ

Откако ги смени шестемина потпретседатели и генералниот секретар Александар Кирацовски, лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев вечерва доцна по завршува ...
СТОЧАРИТЕ В СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ОТИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ НЕ ИМ ОДГОВОРИ НА БАРАЊАТА

СТОЧАРИТЕ В СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ОТИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ НЕ ИМ ОДГОВОРИ НА БАРАЊАТА

Tрибината на Министерството за земјоделие во Велес беше прекината откако министерот Љупчо Николовски им кажа на сточарите од велешко дека лажат, по шт ...
ВЛАДАТА ЌЕ ГО ИСПЛАТИ ДОЛГОТ НА ПРИВАТНИТЕ ВИНАРИИ КОН ЛОЗАРИТЕ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

ВЛАДАТА ЌЕ ГО ИСПЛАТИ ДОЛГОТ НА ПРИВАТНИТЕ ВИНАРИИ КОН ЛОЗАРИТЕ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Владата ќе го исплати долгот што винарниците „Повардарие“ и „Стефанс винарија“ го имаат кон лозарите, кажа денеска министерот за земјоделие Љупчо Нико ...
ЛОВЕЧКИ ИСПИТ ЌЕ СЕ ПОЛАГА ВО СИТЕ ГРАДОВИ, А ЌЕ СЕ ЕКИПИРА И ИНСПЕКТОРАТ ЗА КРИВОЛОВ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

ЛОВЕЧКИ ИСПИТ ЌЕ СЕ ПОЛАГА ВО СИТЕ ГРАДОВИ, А ЌЕ СЕ ЕКИПИРА И ИНСПЕКТОРАТ ЗА КРИВОЛОВ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Околу 2.000 кандидати кои чекаа со години да станат ловџии од утре може да го полагаат ловечкиот испит.  Испитот е составен од теоретски и практичен д ...
СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПАНИЧАТ ОТИ НЕМА ИЗВОЗ НА ЗЕЛКА ВО РУСИЈА

СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПАНИЧАТ ОТИ НЕМА ИЗВОЗ НА ЗЕЛКА ВО РУСИЈА

Закочи извозот на македонската зелка кон Русија што предизвика редуциран откуп и пад на откупната цена во струмичко. Речиси сите компании го намалија ...
ПОВЛЕЧЕНИ ОД ПРОМЕТ 96 ВИДА ФАЛСИФИКУВАНИ ЃУБРИВА, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЏАБЕ НАЃУБРУВАЛЕ

ПОВЛЕЧЕНИ ОД ПРОМЕТ 96 ВИДА ФАЛСИФИКУВАНИ ЃУБРИВА, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЏАБЕ НАЃУБРУВАЛЕ

Две години земјоделците од Македонија користеле вештачки ѓубрива кои биле неквалитетни и кои не содржеле хранливи состојки за развој на растенијата. О ...
ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ ОВОШТАРИТЕ ЗА ОБЕШТЕТУВАЊЕТО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ ОВОШТАРИТЕ ЗА ОБЕШТЕТУВАЊЕТО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Намерно некој сакал да ги изманипулира овоштарите, да им вети обештетување, а постапката да ја започне по погрешен закон и да ја заглави во големи бир ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ МУ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА НА МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ ПОРАДИ ПОЖАРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ МУ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА НА МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ ПОРАДИ ПОЖАРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе во Собранието интерпелација за работата на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски поради, како ...
ВО МАКЕДОНИЈА 445.000 ЛУЃЕ ЈАДАТ ЕДВАЈ ЕДНАШ ДНЕВНО

ВО МАКЕДОНИЈА 445.000 ЛУЃЕ ЈАДАТ ЕДВАЈ ЕДНАШ ДНЕВНО

Oколу 445.000 граѓани имат проблем да обезбедат храна и во просек имаат по еден оброк во денот. Во исто време, се фрла помеѓу 4.500 и 6.500 тони храна ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ