Таг: Оливер Вархеји

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
НЕМА ДА ДОБИЕТЕ ПОДОБРА ЗДЕЛКА ОД ЕУ, ВРЕМЕ Е ДА ГИ УСВОИТЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, КАЖА БОРЕЛ 

НЕМА ДА ДОБИЕТЕ ПОДОБРА ЗДЕЛКА ОД ЕУ, ВРЕМЕ Е ДА ГИ УСВОИТЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, КАЖА БОРЕЛ 

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Жосеп Борел ги повика сите партии во Македонија да си ги преземат обврските и д ...
МАКЕДОНСКАТА ОПОЗИЦИЈА ГИ ПОМИНА ГРАНИЦИТЕ НА ЦИВИЛИЗИРАНАТА ПОЛИТИКА, ВЕЛИ ВАРХЕЈИ

МАКЕДОНСКАТА ОПОЗИЦИЈА ГИ ПОМИНА ГРАНИЦИТЕ НА ЦИВИЛИЗИРАНАТА ПОЛИТИКА, ВЕЛИ ВАРХЕЈИ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји го критикуваше однесувањето на македонската опозиција за време на расправата за францускиот предлог во пар ...
ВАРХЕЈИ ПОБАРА ОД МАКЕДОНСКАТА ОПОЗИЦИЈА „ДА НЕ ПРЕДИЗВИКУВА КОНТРОВЕРЗИ И ЕМОЦИИ”

ВАРХЕЈИ ПОБАРА ОД МАКЕДОНСКАТА ОПОЗИЦИЈА „ДА НЕ ПРЕДИЗВИКУВА КОНТРОВЕРЗИ И ЕМОЦИИ”

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји ја повика македонската опозиција да докаже дека е посветена на членство на земјата во ЕУ, одговарајќи на н ...
БЕЗ ХИСТЕРИЈА

БЕЗ ХИСТЕРИЈА

ЕУ сериозно сфаќа дека Бугарија сака Македонците да станат Бугари. ...
СИТЕ БУГАРСКИ БАРАЊА СЕ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА, ПОТВРДИ ВАРХЕЈИ

СИТЕ БУГАРСКИ БАРАЊА СЕ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА, ПОТВРДИ ВАРХЕЈИ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји утринава потврди дека сите бугарски барања се внесени во преговарачката рамка за Македонија, пред денешнио ...
ВАРХЕЈИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА БОРИСОВ ШТО ДАВА ПОДДРШКА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

ВАРХЕЈИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА БОРИСОВ ШТО ДАВА ПОДДРШКА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји му се заблагодари на лидерот на бугарската опозиција Бојко Борисов што прифаќа Македонија да ги почне прис ...
ЛАЖАТ ДЕКА САКАМ САМ ДА ГО КРЕНАМ ВЕТОТО ЗА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ПЕТКОВ ПРЕД ВАРХЕЈИ

ЛАЖАТ ДЕКА САКАМ САМ ДА ГО КРЕНАМ ВЕТОТО ЗА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ПЕТКОВ ПРЕД ВАРХЕЈИ

Бугарскиот премиер Кирил Петков кажа дека ги смета за лажни вести информациите дека сака сам да го крене ветото за почеток на пристапните преговори на ...
АКО СЕГА НЕ СЕ ДЕБЛОКИРА ЕВРОИНТЕГРАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА, КОЈЗНАЕ КОГА, СЕ СОГЛАСИЈА КОВАЧЕВСКИ И ВАРХЕЈИ

АКО СЕГА НЕ СЕ ДЕБЛОКИРА ЕВРОИНТЕГРАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА, КОЈЗНАЕ КОГА, СЕ СОГЛАСИЈА КОВАЧЕВСКИ И ВАРХЕЈИ

Премиерот Димитар Ковачевски и еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји заеднички констатираа дека европската интеграција на Северна Македонија и н ...
ВАРХЕЈИ РЕЧЕ ДЕКА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК КОВАЧЕВ МУ Е ТАЕН ПОМОШНИК, А ТОЈ ПОБАРА ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ САМО СО АЛБАНИЈА

ВАРХЕЈИ РЕЧЕ ДЕКА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК КОВАЧЕВ МУ Е ТАЕН ПОМОШНИК, А ТОЈ ПОБАРА ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ САМО СО АЛБАНИЈА

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји рече дека бугарскиот европратеник Андреј Ковaчев му е таен помошник и ќе продолжи да работи со него во оби ...
МАКЕДОНИЈА ГИ ИСПОЛНУВА УСЛОВИТЕ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ, ПРОБЛЕМИТЕ СО БУГАРИЈА ИТНО ДА СЕ РЕШАТ, СЕ ВЕЛИ ВО НОВИОТ ИЗВЕШТАЈ НА ЕУ

МАКЕДОНИЈА ГИ ИСПОЛНУВА УСЛОВИТЕ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ, ПРОБЛЕМИТЕ СО БУГАРИЈА ИТНО ДА СЕ РЕШАТ, СЕ ВЕЛИ ВО НОВИОТ ИЗВЕШТАЈ НА ЕУ

Македонија и Албанија продолжуваат да ги исполнуваат условите за почеток на пристапните преговори со Европската Унија, се вели во новиот извештај за п ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ