Таг: опозиција

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
МАКЕДОНСКАТА ОПОЗИЦИЈА ГИ ПОМИНА ГРАНИЦИТЕ НА ЦИВИЛИЗИРАНАТА ПОЛИТИКА, ВЕЛИ ВАРХЕЈИ

МАКЕДОНСКАТА ОПОЗИЦИЈА ГИ ПОМИНА ГРАНИЦИТЕ НА ЦИВИЛИЗИРАНАТА ПОЛИТИКА, ВЕЛИ ВАРХЕЈИ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји го критикуваше однесувањето на македонската опозиција за време на расправата за францускиот предлог во пар ...
ВАРХЕЈИ ПОБАРА ОД МАКЕДОНСКАТА ОПОЗИЦИЈА „ДА НЕ ПРЕДИЗВИКУВА КОНТРОВЕРЗИ И ЕМОЦИИ”

ВАРХЕЈИ ПОБАРА ОД МАКЕДОНСКАТА ОПОЗИЦИЈА „ДА НЕ ПРЕДИЗВИКУВА КОНТРОВЕРЗИ И ЕМОЦИИ”

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји ја повика македонската опозиција да докаже дека е посветена на членство на земјата во ЕУ, одговарајќи на н ...
БЕЗ ХИСТЕРИЈА

БЕЗ ХИСТЕРИЈА

ЕУ сериозно сфаќа дека Бугарија сака Македонците да станат Бугари. ...
ЛИДЕРОТ НА БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИЈА СЕРГЕЈ ТИХАНОВСКИ ДОБИ 18 ГОДИНИ ЗАТВОР

ЛИДЕРОТ НА БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИЈА СЕРГЕЈ ТИХАНОВСКИ ДОБИ 18 ГОДИНИ ЗАТВОР

Лидерот на белоруската опозиција Сергеј Тихановски, кој предводеше масовни протести против претседателот Лукашенко, е осуден на 18 години затвор. Тој ...
ПРОВИНЦИСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК И ТАТКО НА СЕДУМ ДЕЦА ЌЕ ГО ПРЕДИЗВИКА ОРБАН НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА ВО 2022

ПРОВИНЦИСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК И ТАТКО НА СЕДУМ ДЕЦА ЌЕ ГО ПРЕДИЗВИКА ОРБАН НА ИЗБОРИТЕ ВО УНГАРИЈА ВО 2022

Конзервативен провинциски градоначалник ќе му се спротивстави на премиерот Виктор Орбан на парламентарните избори во Унгарија следната година. Петер М ...
НЕЈАСНО Е ЗОШТО ВАРХЕЈИ ШПЕКУЛИРА ЗА ОДВОЈУВАЊЕ НА АЛБАНИЈА И МАКЕДОНИЈА, ДАНСКА, ХОЛАНДИЈА И ГЕРМАНИЈА НЕМА ДА ГО ДОЗВОЛАТ ТОА, ПИШУВА АВСТРИСКИ „СТАНДАРД“

НЕЈАСНО Е ЗОШТО ВАРХЕЈИ ШПЕКУЛИРА ЗА ОДВОЈУВАЊЕ НА АЛБАНИЈА И МАКЕДОНИЈА, ДАНСКА, ХОЛАНДИЈА И ГЕРМАНИЈА НЕМА ДА ГО ДОЗВОЛАТ ТОА, ПИШУВА АВСТРИСКИ „СТАНДАРД“

Најавите на еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји дека Албанија може да ги почне пристапните преговори со ЕУ пред Македонија, ако не се реши ист ...
ЗА 8 МЕСЕЦИ ПРАТЕНИЦИТЕ ЗАВРШИЈА САМО 8 СЕДНИЦИ НА КОИ СЕ ГЛАСАА ЗАКОНИ, А ЗЕМАА НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА ПЛАТИ И ПАТНИ ТРОШОЦИ

ЗА 8 МЕСЕЦИ ПРАТЕНИЦИТЕ ЗАВРШИЈА САМО 8 СЕДНИЦИ НА КОИ СЕ ГЛАСАА ЗАКОНИ, А ЗЕМАА НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА ПЛАТИ И ПАТНИ ТРОШОЦИ

Од август минатата година, кога се конституираше Собранието по парламентарните избори на 15 јули, пратениците почнаа 39 седници, но завршија само 19 о ...
ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ Ѝ ИЗГЛАСАА 62 ПРАТЕНИКА, ОПОЗИЦИЈАТА ГО БОЈКОТИРАШЕ ГЛАСАЊЕТО

ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ Ѝ ИЗГЛАСАА 62 ПРАТЕНИКА, ОПОЗИЦИЈАТА ГО БОЈКОТИРАШЕ ГЛАСАЊЕТО

Владата денеска доби доверба од сите 62 пратеника, колку што брои вкупно парламентарното мнозинство предводено од СДСМ, откако два часа претходно прем ...
ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ЗАЕДНО ГО ИЗГЛАСАА ЗАКОНОТ ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ

ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ЗАЕДНО ГО ИЗГЛАСАА ЗАКОНОТ ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ

Со поддршка од опозицијата, Собранието денеска го усвои Законот за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство со 71 глас „за“. ...
НАМ НИКОЈ НИШТО НЕ НИ ПОДАРУВА, ДРЖАВАТА СИ КУПУВА ГАСОВОД ПО РЕАЛНА ЦЕНА, РЕАГИРААТ ОД МАКПЕТРОЛ НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

НАМ НИКОЈ НИШТО НЕ НИ ПОДАРУВА, ДРЖАВАТА СИ КУПУВА ГАСОВОД ПО РЕАЛНА ЦЕНА, РЕАГИРААТ ОД МАКПЕТРОЛ НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

На „Макпетрол“ никој ништо не му подарува, туку државата купува од „Макпетрол АД Скопје“ капитален објект по реална цена, кој единствено денес функцио ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ