Таг: Орегон

ДЕСЕТИЦИ ИСЧЕЗНАТИ ВО ОРЕГОН ДОДЕКА ПОЖАРИТЕ ПУСТОШАТ НИЗ ЗАПАДОТ НА САД

ДЕСЕТИЦИ ИСЧЕЗНАТИ ВО ОРЕГОН ДОДЕКА ПОЖАРИТЕ ПУСТОШАТ НИЗ ЗАПАДОТ НА САД

Десетици луѓе се водат како исчезнати во катастрофалните пожари во Орегон, кои раселија десетици илјади луѓе, кажа гувернерката Кејт Браун. Шефот на а ...
ПОЛОВИНА МИЛИОН ЛУЃЕ ПРИНУДЕНИ ДА БЕГААТ ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПОЖАРИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ОРЕГОН

ПОЛОВИНА МИЛИОН ЛУЃЕ ПРИНУДЕНИ ДА БЕГААТ ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПОЖАРИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ОРЕГОН

Повеќе од 500.000 луѓе од американската сојузна држава Орегон се принудени да бегаат од катастрофалните пожари кои пустошат низ Пацифичкиот Северозапа ...
ЖИВЕЕЛА 99 ГОДИНИ, ИАКО СИТЕ ВНАТРЕШНИ ОРГАНИ Ѝ БИЛЕ НА ПОГРЕШНАТА СТРАНА ОД ТЕЛОТО

ЖИВЕЕЛА 99 ГОДИНИ, ИАКО СИТЕ ВНАТРЕШНИ ОРГАНИ Ѝ БИЛЕ НА ПОГРЕШНАТА СТРАНА ОД ТЕЛОТО

Жена од Орегон, која починала на 99 години од природна смрт, цел живот не била свесна дека внатрешните органи ѝ се на погрешната страна од телото, што ...
3 / 3 НАПИСИ