Таг: ослободителна пресуда

НА ТАКВИ СУДИИ НЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ПРАВОСУДСТВОТО, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ЗА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ЛАТАС

НА ТАКВИ СУДИИ НЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ПРАВОСУДСТВОТО, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ЗА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ЛАТАС

Јавниот обвинител Љубомир Јовески кажа дека поддржува ветинг во правосудството за обвинители и судии, посочувајќи ја како негативен пример ослободител ...
ПОТВРДЕНА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА УБИСТВОТО ВО ОРЕШЕ, ОСТАНА НЕПОЗНАТО КОЈ ГО УБИ ЛАЗО МИЛОШЕВСКИ

ПОТВРДЕНА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА УБИСТВОТО ВО ОРЕШЕ, ОСТАНА НЕПОЗНАТО КОЈ ГО УБИ ЛАЗО МИЛОШЕВСКИ

Скопскиот Апелациинен суд ја потврди ослободителната пресуда за случајот убиството во село Ореше. Тројцата обвинети Ѓоре Петрески, како нарачател, и б ...
СУДОТ ГО ОСЛОБОДИ ЗАЕВ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ПОТКУП“

СУДОТ ГО ОСЛОБОДИ ЗАЕВ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ПОТКУП“

Обвинетиот Зоран Заев за кривично дело барање ветување за подарок се ослободува од обвинение, одлучи судијата Дарко Тодоровски од Основниот суд Скопје ...
ПО МАРАТОНСКО СУДЕЊЕ ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА УБИСТВОТО ВО ОРЕШЕ

ПО МАРАТОНСКО СУДЕЊЕ ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА УБИСТВОТО ВО ОРЕШЕ

Ѓоре Петровски како нарачател и браќата Ордан и Љупчо Ѓоргиевски како извршители се ослободени од  обвинението дека стојат зад убиството на Лазо Милош ...
КРСТЕ РОЏЕВСКИ СО КОНЦЕРТ ВО ЊУЈОРК ГО ПРОМОВИРА „ГОРЧЛИВИ БАДЕМИ“

КРСТЕ РОЏЕВСКИ СО КОНЦЕРТ ВО ЊУЈОРК ГО ПРОМОВИРА „ГОРЧЛИВИ БАДЕМИ“

„Горчливи бадеми“ (Bitter Almonds), вториот албум на македонскиот гитарист, пејач и кантавтор Крсте Роџевски, кој живее и работи како психијатар во Њу ...
5 / 5 НАПИСИ