Таг: Основен кривичен суд

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
СОПСТВЕНИКОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ОСУДЕН НА ЕДНА ГОДИНА И ОСУМ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ФАЛСИФИКУВАНА ЛИЦЕНЦА ЗА АВТОБУСОТ ШТО ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА

СОПСТВЕНИКОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ОСУДЕН НА ЕДНА ГОДИНА И ОСУМ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ФАЛСИФИКУВАНА ЛИЦЕНЦА ЗА АВТОБУСОТ ШТО ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА

Основниот кривичен суд Скопје денеска неправосилно го осуди на една година и осум месеци затвор сопственикот на „Беса Транс“ Беким Хаџиу за кривичното ...
14 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ, 4 ГОДИНИ ЗА ГАЗДАТА НА „ДУРМО ТУРС“ ЗА СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛАСКАРЦИ

14 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ, 4 ГОДИНИ ЗА ГАЗДАТА НА „ДУРМО ТУРС“ ЗА СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛАСКАРЦИ

Обвинетите во предметот за тешката сообраќајна несреќа што се случи на 13 февруари 2019 година кај селото Ласкарци, кога откако се преврте автобус на ...
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ПЕТМИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА КИДНАПИРАЊАТА И УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ПЕТМИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА КИДНАПИРАЊАТА И УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ

Основниот кривичен суд го продолжи притворот на петмина осомничени за киднапирање и убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот Панче Жеж ...
СУДОТ ГО ОСЛОБОДИ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДЕРКОСКИ ЗА НАБАВКАТА НА СОФТВЕР ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ИЗБОРНИТЕ РЕЗУЛТАТИ КОЈ ПАДНА НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

СУДОТ ГО ОСЛОБОДИ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДЕРКОСКИ ЗА НАБАВКАТА НА СОФТВЕР ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ИЗБОРНИТЕ РЕЗУЛТАТИ КОЈ ПАДНА НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

Основниот кривичен суд Скопје денеска го ослободи поранешниот претседател на Државната изборна комисија Оливер Деркоски, кој беше обвинет за кривичнот ...
ТРОЈЦАТА ЕКСДИРЕКТОРИ ОД СЛУЧАЈОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ОСУДЕНИ ВО ОТСУСТВО НА ПО 8 ГОДИНИ ЗАТВОР

ТРОЈЦАТА ЕКСДИРЕКТОРИ ОД СЛУЧАЈОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ОСУДЕНИ ВО ОТСУСТВО НА ПО 8 ГОДИНИ ЗАТВОР

По 8 години затвор во Основниот кривичен суд, во отсуство, добија тројцата поранешни директор на „Македонски телеком“, Атила Сендреи, Ролф Плат и Золт ...
КРИВИЧНИОТ СУД ГО ОСЛОБОДИ ЉУБЕ БОШКОСКИ ЗА СЛУЧАЈОТ „КАМПАЊА“ ЗА КОЈ ОДЛЕЖА 5 ГОДИНИ ВО ИДРИЗОВО

КРИВИЧНИОТ СУД ГО ОСЛОБОДИ ЉУБЕ БОШКОСКИ ЗА СЛУЧАЈОТ „КАМПАЊА“ ЗА КОЈ ОДЛЕЖА 5 ГОДИНИ ВО ИДРИЗОВО

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски во повтореното судење за случајот „Кампања“ во кој беше обвинет за ...
ЏОЛЕВ ПРОДОЛЖУВА КАКО В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОСНОВНИОТ КРИВИЧЕН СУД

ЏОЛЕВ ПРОДОЛЖУВА КАКО В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОСНОВНИОТ КРИВИЧЕН СУД

Судскиот совет го определи досегашниот претседател Иван Џолев, кому му истече четиригодишниот мандат, за в.д. претседател на Основниот кривичен суд. О ...
ПОТВРДЕНА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ ЗА РАЧНО ДЕЛЕЊЕ ПРЕДМЕТИ, НО Е НАМАЛЕНА НА 2,5 ГОДИНИ

ПОТВРДЕНА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ ЗА РАЧНО ДЕЛЕЊЕ ПРЕДМЕТИ, НО Е НАМАЛЕНА НА 2,5 ГОДИНИ

Апелациониот суд Скопје ја потврди затворската казна за поранешниот претседател на Основниот кривичен суд Скопје Владимир Панчевски, а ја преиначи неј ...
УШТЕ ТРИ ПРЕСУДИ ЗА ИЗДАВАЊЕТО ПАСОШИ НА МЕЃУНАРОДНИ КРИМИНАЛЦИ, ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИОТ ФАРУК БАКИ

УШТЕ ТРИ ПРЕСУДИ ЗА ИЗДАВАЊЕТО ПАСОШИ НА МЕЃУНАРОДНИ КРИМИНАЛЦИ, ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИОТ ФАРУК БАКИ

Во Основниот кривичен суд денеска беа изречени уште три пресуди во предметот „Двојник“ за издавање пасоши на меѓународни криминалци, објави државната ...
ИМОТ ВО СУДСКА ПОСТАПКА НЕ ЗАМРЗНУВА ПОРОТНИК, ТУКУ СУДИИ, РЕАГИРА КРИВИЧНИОТ СУД НА НЕУКОСТ И НАПАДИ ОД ОБВИНЕТАТА ВМРО-ДПМНЕ И ПРЕДУПРЕДУВА ДЕКА ПОПРЕЧУВАЊЕ ПРАВДА Е КРИВИЧНО ДЕЛО

ИМОТ ВО СУДСКА ПОСТАПКА НЕ ЗАМРЗНУВА ПОРОТНИК, ТУКУ СУДИИ, РЕАГИРА КРИВИЧНИОТ СУД НА НЕУКОСТ И НАПАДИ ОД ОБВИНЕТАТА ВМРО-ДПМНЕ И ПРЕДУПРЕДУВА ДЕКА ПОПРЕЧУВАЊЕ ПРАВДА Е КРИВИЧНО ДЕЛО

Основниот кривичен суд, каде се води постапка за незаконско финансирање и перење пари во која е обвинета и ВМРО-ДПМНЕ како правно лице, за да не се ши ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ