Таг: основно јавно обвинителство

1 2 3 4 5 8 30 / 73 НАПИСИ
„КОМИТИ“ НА ПРОТЕСТЕН МАРШ ПОБАРАА ПРАВДА ЗА САЗДО КОЈ БЕШЕ ПРЕТEПАН ДО СМРТ ВО АВТОКОМАНДА

„КОМИТИ“ НА ПРОТЕСТЕН МАРШ ПОБАРАА ПРАВДА ЗА САЗДО КОЈ БЕШЕ ПРЕТEПАН ДО СМРТ ВО АВТОКОМАНДА

Навивачката група „Комити“ вечерва излегоа на протестен марш, барајќи како што рекоа правда за нивниот член Никола Саздовски-Саздо, кој беше претепан ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС СО ЦЕНТAРОТ ЗА СОЦИЈАЛНИ РАБОТИ ЌЕ ГО ОРГАНИЗИРААТ ПОГРЕБОТ ЗА ТРИТЕ ДЕЦА ШТО ВЧЕРА ИЗГОРЕА ВО ПОЖАР

ОПШТИНА ВЕЛЕС СО ЦЕНТAРОТ ЗА СОЦИЈАЛНИ РАБОТИ ЌЕ ГО ОРГАНИЗИРААТ ПОГРЕБОТ ЗА ТРИТЕ ДЕЦА ШТО ВЧЕРА ИЗГОРЕА ВО ПОЖАР

Општина Велес и Центарот за социјални работи од Велес ќе го организираат погребот на трите деца кои вчера попладне изгореа во пожар, информираше Минис ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ДАЛИ СЕ БАРА МИТО ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ ДЕЦА, ПОТВРДИ ЦАРОВСКА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ДАЛИ СЕ БАРА МИТО ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ ДЕЦА, ПОТВРДИ ЦАРОВСКА

Основното јавно обвинителство повело истрага по допрен глас дали службеници од Министерството за труд и социјална политика барале пари во процесот на ...
ПРЕСУДА ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА АЛМИР ВО ЧЕТВРТОК, ОБВИНЕТИОТ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН

ПРЕСУДА ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА АЛМИР ВО ЧЕТВРТОК, ОБВИНЕТИОТ НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН

Во четврток ќе бидат изречени пресудите на обвинетите во случајот за прегазувањето на четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово, откако денеска во Кумано ...
УАПСЕНИОТ СОВЕТНИК НА СПАСОВСКИ МУ ДОЈАВИЛ НА ОСОМНИЧЕН ДЕКА Е ПОД ПОСЕБНИ ИСТРАЖНИ МЕРКИ

УАПСЕНИОТ СОВЕТНИК НА СПАСОВСКИ МУ ДОЈАВИЛ НА ОСОМНИЧЕН ДЕКА Е ПОД ПОСЕБНИ ИСТРАЖНИ МЕРКИ

Скопското јавно обвинителство го сомничи Д. С., уапсениот советник на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, за злоупотреба на службената по ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГИ ИСТРАЖУВА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ ВО АНТИКОРУПЦИСКА ШТО ГИ ОТКРИ САКАМДАКАЖАМ.МК

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГИ ИСТРАЖУВА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ ВО АНТИКОРУПЦИСКА ШТО ГИ ОТКРИ САКАМДАКАЖАМ.МК

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас ​за трошењето на буџетски средства од страна на членовите на Државната комисија за ...
СЕЛА НЕ Е УБИЕН САМО ЗАТОА ШТО ТЕПАЧИТЕ МИСЛЕЛЕ ДЕКА Е МРТОВ, КАЖА ОБВИНИТЕЛОТ НА ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

СЕЛА НЕ Е УБИЕН САМО ЗАТОА ШТО ТЕПАЧИТЕ МИСЛЕЛЕ ДЕКА Е МРТОВ, КАЖА ОБВИНИТЕЛОТ НА ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Единствената причина поради која пратеникот Зијадин Села не е убиен е тоа што не давал знаци на живот, па сите мислеле дека е мртов, кажа јавниот обви ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА УКИНУВАЊЕ НА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА И ПРЕМЕСТУВАЊЕ НА ДУРЛОВСКИ ОД ШУТКА ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА УКИНУВАЊЕ НА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА ПРАТЕНИЧКАТА ПЕШЕВСКА И ПРЕМЕСТУВАЊЕ НА ДУРЛОВСКИ ОД ШУТКА ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција побара од Основниот суд Скопје 1 да ѝ биде укината мерката куќен притвор н ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ПРОТИВ ДРИСЛА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ПРОТИВ ДРИСЛА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага за работењето на скопската депонија Дрисла за кривично дело загадување на животната средина и прир ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ДЕСЕТ ЛИЦА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД НА ЗИЈАДИН СЕЛА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ДЕСЕТ ЛИЦА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД НА ЗИЈАДИН СЕЛА

Основното јавно обвинителство денеска до Основниот суд Скопје 1 достави обвинителен акт против десет лица за кривичното дело убиство во обид по завршу ...
1 2 3 4 5 8 30 / 73 НАПИСИ