Таг: основно јавно обвинителство

1 6 7 873 / 73 НАПИСИ
ЗА ИСТ ГРАФИТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЌЕ ГО СУДАТ ЧЕТИРИ ПАТИ

ЗА ИСТ ГРАФИТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЌЕ ГО СУДАТ ЧЕТИРИ ПАТИ

„Апсурдно е за ист графит да добиете дури четири прекршочни пријави. Апсурдно е да ве товарат дека со него сте ги загрозиле учесниците во сообраќајот ...
ОТВОРЕНА ИСТРАГА ЗА УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦОТ ВО КУМАНОВО

ОТВОРЕНА ИСТРАГА ЗА УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦОТ ВО КУМАНОВО

Основното јавно обвинителство Куманово оформи предмет за убиството на полицаецот Горан Станишевски, кој минатата недела беше смртно повреден во населб ...
УБИЕЦОТ НА КУМАНОВСКИОТ ПОЛИЦАЕЦ ПРЕД 5 ДЕНА БИЛ ПУШТЕН  ДОМА ОД ПСИХИЈАТРИСКА БОЛНИЦА

УБИЕЦОТ НА КУМАНОВСКИОТ ПОЛИЦАЕЦ ПРЕД 5 ДЕНА БИЛ ПУШТЕН ДОМА ОД ПСИХИЈАТРИСКА БОЛНИЦА

Јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово потврди дека кумановецот Енвер Бајрамовски (33), кој прексиноќа го уби 36-годишниот полица ...
1 6 7 873 / 73 НАПИСИ