Таг: Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција

ТРОЈЦА ОБВИНЕТИ ЗА „РЕКЕТ“, ОД КАМЧЕВ ЈАНЕВА ЗЕЛА 50.000 ЕВРА, А БОКИ 13 МИЛИОН И ПОЛ ЕВРА ЕВРА ШТО ГИ ТРОШЕЛ ЗА ЛУКСУЗНИ АЛИШТА И ОДМОРИ

ТРОЈЦА ОБВИНЕТИ ЗА „РЕКЕТ“, ОД КАМЧЕВ ЈАНЕВА ЗЕЛА 50.000 ЕВРА, А БОКИ 13 МИЛИОН И ПОЛ ЕВРА ЕВРА ШТО ГИ ТРОШЕЛ ЗА ЛУКСУЗНИ АЛИШТА И ОДМОРИ

  Обвинителката Вилма Русковска од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,  денеска до Основниот кривичен ...
СЛУЖБЕНИ ЛИЦА МУ ПОМОГНАЛЕ НА ГРУЕВСКИ ДА ИЗБЕГА, ИСТРАЖУВА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

СЛУЖБЕНИ ЛИЦА МУ ПОМОГНАЛЕ НА ГРУЕВСКИ ДА ИЗБЕГА, ИСТРАЖУВА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција го истражува бегството на осудениот пратеник и експремиер Никола Груевски ...
2 / 2 НАПИСИ