Таг: осомничен

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ИНТЕРПОЛ ОДБИВА ДА ЈА ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦАТА ПО ГРУЕВСКИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ИНТЕРПОЛ ОДБИВА ДА ЈА ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦАТА ПО ГРУЕВСКИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Седиштето на Меѓународната полициска организација Интерпол одбива да ја објави меѓународната потерница за поранешниот премиер Никола Груевски, кој изб ...
ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОСКА БАРА ПРИТВОР ЗА СУДИЈАТА МУСТАФА ШАХИНИ ОД УПРАВНИОТ СУД, ОСОМНИЧЕН Е ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ СО ДЕНАЦИОНАЛИЗАЦИЈА

ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОСКА БАРА ПРИТВОР ЗА СУДИЈАТА МУСТАФА ШАХИНИ ОД УПРАВНИОТ СУД, ОСОМНИЧЕН Е ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ СО ДЕНАЦИОНАЛИЗАЦИЈА

Обвинителството за организиран криминал и корупција донело наредба за истрага против судијата Мустафа Шахини од Управниот суд во Скопје за злоупотреби ...
ПОЛИЦАЕЦ ОД БИТОЛА Е ОСОМНИЧЕН ЗА СИНОЌЕШНОТО УБИСТВО ВО БЕЛОВОДИЦА

ПОЛИЦАЕЦ ОД БИТОЛА Е ОСОМНИЧЕН ЗА СИНОЌЕШНОТО УБИСТВО ВО БЕЛОВОДИЦА

Полициски службеник од Битола е осомничен за синоќешното убиство на битолчанецот Б.А. во прилепското село Беловодица, дознава СДК.МК од полициски изво ...
ДУРЛОВСКИ БИЛ АНГАЖИРАН ЗА ОПЕРАТА „ТУРАНДОТ“ ДОДЕКА БЕШЕ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ДУРЛОВСКИ БИЛ АНГАЖИРАН ЗА ОПЕРАТА „ТУРАНДОТ“ ДОДЕКА БЕШЕ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Оперскиот пејач Игор Дурловски, еден од осомничените за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста на државата за организираниот напа ...
ПРИВЕДЕН УБИЕЦ ВО ЈАПОНИЈА, 9 РАСПАРЧЕНИ ТЕЛА НАЈДЕНИ ВО НЕГОВАТА СОБА

ПРИВЕДЕН УБИЕЦ ВО ЈАПОНИЈА, 9 РАСПАРЧЕНИ ТЕЛА НАЈДЕНИ ВО НЕГОВАТА СОБА

Најмалку девет распарчени човечки тела се пронајдени во стан Јапонија, по што 27 годишниот осомничен беше приведен, соопшти локалната полиција. Осо ...
ПРИВЕДЕН ОСОМНИЧЕН ЗА МИЛИОНСКИОТ ГРАБЕЖ ВО НЛБ БАНКА

ПРИВЕДЕН ОСОМНИЧЕН ЗА МИЛИОНСКИОТ ГРАБЕЖ ВО НЛБ БАНКА

Министерството за внатрешно работи кажа дека едно лице е приведено за милионскиот грабеж во НЛБ Банка во Скопје. Случајот во МВР вчера попладне го ...
МАКЕДОНСКИОТ ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ НЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУДОТ ВО КЕЈП ТАУН ЗА УБИСТВОТО НА СВОИТЕ ДЕЦА ОТИ ПРОБАЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

МАКЕДОНСКИОТ ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ НЕ СЕ ПОЈАВИ ВО СУДОТ ВО КЕЈП ТАУН ЗА УБИСТВОТО НА СВОИТЕ ДЕЦА ОТИ ПРОБАЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

Македонскиот почесен конзул Марио Деус, кој е осомничен за убиство на своите тригодишни близнаци, не се појави вчера во судот во Кејп Таун, Јужна Афри ...
НАД 20 ИЛЈАДИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ ВО СТОКХОЛМ

НАД 20 ИЛЈАДИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ ВО СТОКХОЛМ

Осомничениот за нападот со камион во Стокхолм требало да биде депортиран и имал екстремистички тендеции, соопшти шведската полиција. 39-годишен Узбеки ...
УЗБЕКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ Ѝ БИЛ ПОЗНАТ НА ПОЛИЦИЈАТА

УЗБЕКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ Ѝ БИЛ ПОЗНАТ НА ПОЛИЦИЈАТА

Човекот уапсен под сомнение за тероризам по нападот со камион во Стокхолм е од Узбекистан и им бил познат на разузнавачките служби, соопштија шведскит ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО ПОТРАГА ПО ТУНИЖАНЕЦ ЗА ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БЕРЛИН

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО ПОТРАГА ПО ТУНИЖАНЕЦ ЗА ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БЕРЛИН

Германската полиција e во потрага по Тунижанец за терористичкиот напад во Берлин откако најде документи за идентификација во камионот со кој беше извр ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ