Таг: оставка

1 9 10 11 12 110 / 113 НАПИСИ
МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ АНДОНОВ ВО ЕДЕН ДЕН МАНДАТ СИ ДАДЕ И ОСТАВКА

МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ АНДОНОВ ВО ЕДЕН ДЕН МАНДАТ СИ ДАДЕ И ОСТАВКА

Министерот за внатрешни работи, Оливер Андонов, кој дојде на функција вчера, денеска веќе ја поднесе својата оставка до премиерот Емил Димитриев. З ...
ФАРАЖ  ВЕЌЕ НЕ Е ЛИДЕР НА УКИП, САКА МЕСТО ВО ТИМОТ ШТО ЌЕ ПРЕГОВАРА ЗА БРЕГЗИТ

ФАРАЖ ВЕЌЕ НЕ Е ЛИДЕР НА УКИП, САКА МЕСТО ВО ТИМОТ ШТО ЌЕ ПРЕГОВАРА ЗА БРЕГЗИТ

Најџел Фараж, човекот кој ја водеше кампањата за Британија да излезе од ЕУ,  си даде оставка од лидерската функција во неговата десничарска и евроскеп ...
ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

Британскиот премиер Дејвид Камерон си даде оставка и ќе замине од функцијата до октомври, откако Обединетото Кралство Велика Британија и Северна Ирска ...
СТАВРЕСКИ Е ПЕТТИОТ МИНИСТЕР КОЈ ГО НАПУШТА ГРУЕВСКИ

СТАВРЕСКИ Е ПЕТТИОТ МИНИСТЕР КОЈ ГО НАПУШТА ГРУЕВСКИ

Министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески кој денеска си поднесе оставка на функцијата  е е петтиот министер од најблиското опкружување на ...
ГЕРИЛЦИТЕ ВО БИТОЛА УПАДНАА НА ПРОМОЦИЈА НА КНИГА НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ

ГЕРИЛЦИТЕ ВО БИТОЛА УПАДНАА НА ПРОМОЦИЈА НА КНИГА НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ

„Оставка градоначалниче, предајте се!“, извикаа битолските герилци влегувајќи во салата во битолската бибиотека каде градоначалникот Владимир Талески ...
ШАРЕНИТЕ ТРГНАА КОН ИВАНОВ НА ВОДНО

ШАРЕНИТЕ ТРГНАА КОН ИВАНОВ НА ВОДНО

Шарените револуционери тргнаа кон резиденцијата на Претседателот Ѓорге Иванов на Водно за да го потсетат дека „Ќе има правда и ќе има мир“. Во вообича ...
ШАРЕНО ПИСМО ОД ХАГ СО ПОДДРШКА ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ШАРЕНО ПИСМО ОД ХАГ СО ПОДДРШКА ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Група македонски граѓани што живеат во Холандија, вчера до Амбасадата на Македонија во Хаг испратија писмо со кое изразија целосна поддршка на отпорот ...
ВО БИТОЛА ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ СЕ ЗБУНИЈА

ВО БИТОЛА ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ СЕ ЗБУНИЈА

Демoнстрантите вечерва си ги сменија местата и ги збунија битолчани. Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ) тргна од пред Споменикот на С ...
НА ПРОТЕСТОТ ВО СТУМИЦА СЕ ПРЕСЛУШУВАА РАЗГОВИ ОД БОМБИТЕ

НА ПРОТЕСТОТ ВО СТУМИЦА СЕ ПРЕСЛУШУВАА РАЗГОВИ ОД БОМБИТЕ

Струмичани со пуштање разговори од бомбите на опозицијата и вечерва протестираа по улиците во централното градско подрачје. Бараа оставка од Претседат ...
ПРОТЕСТОТ ПОВТОРНО ПРЕД ЕУ

ПРОТЕСТОТ ПОВТОРНО ПРЕД ЕУ

Демонстрантите се вратија пред седиштето на ЕУ. Скандираат „Мафија на робија“. Со зборовите „Ова е Македонија, Македонија не е партија, сите сме Макед ...
1 9 10 11 12 110 / 113 НАПИСИ