Таг: оставки

В.Д. ДИРЕКТОРОТ БЕСИМИ БИЛ ЗАДОЛЖЕН ЗА ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА ВО ТЕТОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА

В.Д. ДИРЕКТОРОТ БЕСИМИ БИЛ ЗАДОЛЖЕН ЗА ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА ВО ТЕТОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА

За противпожарна заштита во модуларната ковид болница во Тетово која изгоре на 8 септември бил задолжен в.д.  директорот Флорин Бесими, според докумен ...
МЕСТО СИТЕ ОДЕДНАШ, ВО СОБРАНИЕТО ОСТАВКИТЕ ОД ПРАТЕНИЧКИТЕ МЕСТА НА ИДНИТЕ МИНИСТРИ СЕ ДАВАА ЕДНА ПО ЕДНА ЗА ДА ИМА КВОРУМ, ВМРО-ДПМНЕ СИ ЗАМИНАА

МЕСТО СИТЕ ОДЕДНАШ, ВО СОБРАНИЕТО ОСТАВКИТЕ ОД ПРАТЕНИЧКИТЕ МЕСТА НА ИДНИТЕ МИНИСТРИ СЕ ДАВАА ЕДНА ПО ЕДНА ЗА ДА ИМА КВОРУМ, ВМРО-ДПМНЕ СИ ЗАМИНАА

Цел ден Собранието паузираше и се состануваше само за верификации на нови пратеници, бидејќи пратениците кои треба да бидат предложени во новата влада ...
ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

Двајца членови на последниот состав на Антикорупциската комисија се под истрага за злоупотребите со патните трошоци, кои ги откри САКАМДАКАЖАМ.МК на 2 ...
СОБРАНИЕТО ГИ РАЗРЕШИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ КОИ ПОДНЕСОА ОСТАВКА

СОБРАНИЕТО ГИ РАЗРЕШИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ КОИ ПОДНЕСОА ОСТАВКА

Собранието попладнево ги разреши петте членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои претходно поднесоа оставки. Претседателот на ...
БАНЏИ ЏАМПИНГ

БАНЏИ ЏАМПИНГ

1 Џабе се бунат овие од  Левица. Се откри дека имаат министерско место. И тоа не било кое. Министерот за јавна администрација Дамјан Манчевски се прет ...
КОМПЛИКАЦИИ СО ОСТАВКИТЕ ВО ДИК, ИЗБОРОТ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ ЌЕ СЕ БЛОКИРА ВО СОБРАНИЕТО

КОМПЛИКАЦИИ СО ОСТАВКИТЕ ВО ДИК, ИЗБОРОТ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ ЌЕ СЕ БЛОКИРА ВО СОБРАНИЕТО

Констатирањето на оставките на осуммина членови на Државната изборна комисија (ДИК) може да се закаже на првата наредна седница на Собранието. За в пе ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЧИЧАКОВСКИ И ЧЛЕНОВИТЕ ДУМА И МИЛЕВ ОД СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ОД ДИК

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЧИЧАКОВСКИ И ЧЛЕНОВИТЕ ДУМА И МИЛЕВ ОД СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ОД ДИК

Претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски и членовите на ДИК од СДСМ Виолета Дума и Игор Милев поднесоа оставки, објави државн ...
ОСТАВКИ ОД СИТЕ МИНИСТРИ ПОБАРА ДЕНЕС ЛЕВИЦА

ОСТАВКИ ОД СИТЕ МИНИСТРИ ПОБАРА ДЕНЕС ЛЕВИЦА

И другите министри да го следат примерот на Зоран Ставрески и да си поднесат оставки, побара денес партијата Левица. Со тоа, според Здравко Савески ќе ...
МИНИСТРИТЕ И ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ МИНИСТРИ НА СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ВЛАДАТА

МИНИСТРИТЕ И ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ МИНИСТРИ НА СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ВЛАДАТА

Министрите и дополнителните заменици министри денеска поднесоа оставки на функциите во Владата. „Доколку Собранието се распушти, односно доколку се ...
СОБРАНИЕТО ГИ КОНСТАТИРАШЕ ОСТАВКИТЕ НА ДУИ

СОБРАНИЕТО ГИ КОНСТАТИРАШЕ ОСТАВКИТЕ НА ДУИ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ги констатираше оставките на министрите и на замениците-министри од ДУИ. ДУИ предложи нови министри и ни ...
10 / 10 НАПИСИ