Таг: откажана

ОТКАЖАНА ЦЕНТРАЛНАТА ПРОСЛАВА ЗА ЈУБИЛЕЈОТ НА РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

ОТКАЖАНА ЦЕНТРАЛНАТА ПРОСЛАВА ЗА ЈУБИЛЕЈОТ НА РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска кажа дека нема да се одржи концертот за прославата на 20 год ...
КОРОНАВИРУСОТ ЈА ОДЛОЖИ ПРЕМИЕРАТА НА НОВИОТ ФИЛМ ЗА ЏЕЈМС БОНД ЗА СЕДУМ МЕСЕЦИ

КОРОНАВИРУСОТ ЈА ОДЛОЖИ ПРЕМИЕРАТА НА НОВИОТ ФИЛМ ЗА ЏЕЈМС БОНД ЗА СЕДУМ МЕСЕЦИ

Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд е одложена за седум месеци поради ширењето на коронавирусот. Продуцентите на „Не е време за умирање“, Мајкл Џ ...
И ГОДИНАВА НЕМА ДА ИМА НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО СКОПЈЕ, ГРАДОТ САМО ЌЕ СЕ НАКИТИ

И ГОДИНАВА НЕМА ДА ИМА НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО СКОПЈЕ, ГРАДОТ САМО ЌЕ СЕ НАКИТИ

Ниту годинава нема да има новогодишна прослава на плоштадот Македонија во Скопје. Предвидено е градот само да се накити со новогодишни украси и да има ...
КИНО МИЛЕНИУМ ОШТЕТЕНО ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ, ОТКАЖАНА ПРЕМИЕРАТА НА „ОСЛОБОДУВАЊЕ НА СКОПЈЕ“

КИНО МИЛЕНИУМ ОШТЕТЕНО ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ, ОТКАЖАНА ПРЕМИЕРАТА НА „ОСЛОБОДУВАЊЕ НА СКОПЈЕ“

Киното Милениум е оштетено од попладневниот земјотрес во Скопје, и откажана е вечерашната премиера на филмот „Ослободувањето на Скопје“ на Раде Шербеџ ...
4 / 4 НАПИСИ