Таг: откупна цена

ЗЕМЈОДЕЛЦИ ВО СТРУМИЧКО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ ЦЕНАТА НА КОМПИРОТ СЕ СМЕНИЛА ПРЕКУ НОЌ

ЗЕМЈОДЕЛЦИ ВО СТРУМИЧКО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ ЦЕНАТА НА КОМПИРОТ СЕ СМЕНИЛА ПРЕКУ НОЌ

Производителите на компир од струмичките населени места Иловица и Штука блокираа откупен пункт со механизација оти за неполни 12 часа ја намалил цена ...
ОРИЗОТ СЕ ВРАЌА НА ВЕЛЕШКИТЕ ПОЛИЊА ИАКО ПАЃА ОТКУПНАТА ЦЕНА

ОРИЗОТ СЕ ВРАЌА НА ВЕЛЕШКИТЕ ПОЛИЊА ИАКО ПАЃА ОТКУПНАТА ЦЕНА

Оризот се враќа на велешките полиња, и Велешкиот Регион после Кочанскиот е втор по големина каде се одгледува оваа житна култура. Според подрачната ед ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МУРТИНО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ СЕ НАМАЛИЛА ЦЕНАТА НА ЗЕЛКАТА

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МУРТИНО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ СЕ НАМАЛИЛА ЦЕНАТА НА ЗЕЛКАТА

Производителите на зелка од струмичкото село Муртино протестираа во знак на револт што откупната цена за неколку денови континуирано паѓала и не се по ...
ПРИНОСИТЕ ЖИТО КАТАСТРОФАЛНИ ВО ПЕЛАГОНИЈА, А ОТКУПНАТА ЦЕНА РАСТЕ

ПРИНОСИТЕ ЖИТО КАТАСТРОФАЛНИ ВО ПЕЛАГОНИЈА, А ОТКУПНАТА ЦЕНА РАСТЕ

Приносите на житото во најголемата житница во земјава Пелагонија се катастрофални, се жалат земјоделците. Добар дел од житните полиња дадоа род по 2 т ...
НИКОЈ НЕ САДИ ПЧЕНИЦА ВО СТРУМИЧКО ОТИ ОТКУПНАТА ЦЕНА Е ПРЕНИСКА

НИКОЈ НЕ САДИ ПЧЕНИЦА ВО СТРУМИЧКО ОТИ ОТКУПНАТА ЦЕНА Е ПРЕНИСКА

Во струмичко никој не планира да сади пченица за продажба, оти велат дека последниве години откупните цени биле понижувачки. Во екот на есенската сеид ...
СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ОБЕДИНИЈА И НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ПОРАДИ ДВОЈНО ПОНИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ПИПЕРКАТА

СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ОБЕДИНИЈА И НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ПОРАДИ ДВОЈНО ПОНИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ПИПЕРКАТА

Струмичките земјоделци ќе излезат на протести доколку не се реализираат договорените откупни цени на градинарските индустриски култури посебно на црве ...
АЈВАРКАТА СЕ ПРОДАВА ЗА ПОЛА ЦЕНА ОД ДОГОВОРЕНАТА, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД МИНИСТЕРОТ ЦВЕТКОВ

АЈВАРКАТА СЕ ПРОДАВА ЗА ПОЛА ЦЕНА ОД ДОГОВОРЕНАТА, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД МИНИСТЕРОТ ЦВЕТКОВ

На терен ги нема договорените цени за откуп на црвена пиперка во струмичко, велат земјоделците кои деновиве своето производство го предаваат по цена о ...
7 / 7 НАПИСИ