Таг: отворање

1 3 4 550 / 50 НАПИСИ
МАЈК ПЕНС И СЕСТРАТА НА КИМ ЏОНГ-УН НЕ СЕ НИ ПОГЛЕДНАА, А СЕДЕА ЕДЕН ЗАД ДРУГ

МАЈК ПЕНС И СЕСТРАТА НА КИМ ЏОНГ-УН НЕ СЕ НИ ПОГЛЕДНАА, А СЕДЕА ЕДЕН ЗАД ДРУГ

Белата куќа соопшти дека американскиот потпретседател Мајк Пенс немал никаков контакт со сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун, иако тие сед ...
ОТВОРЕНИ НАЈСТУДЕНИТЕ ЗИМСКИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ИСТОРИЈА

ОТВОРЕНИ НАЈСТУДЕНИТЕ ЗИМСКИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ИСТОРИЈА

Дваесет и третите Зимски олимписки игри во јужнокорејскиот град Пјонгчанг и официјално беа отворени со парадата на повеќе од 3.000 спортисти од 92 држ ...
ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ОЛИМПИЈАДАТА НА ПРОТОКОЛАРНИ МАКИ ПОРАДИ МАЈК ПЕНС И СЕСТРАТА НА КИМ ЏОНГ-УН

ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ОЛИМПИЈАДАТА НА ПРОТОКОЛАРНИ МАКИ ПОРАДИ МАЈК ПЕНС И СЕСТРАТА НА КИМ ЏОНГ-УН

Американски и севернокорејски официјални лица немаат намера да се сретнат за време на Зимската олимпијада во Пјонгчанг, иако потпретседателот на САД М ...
АБУ ДАБИ ОТВОРИ МУЗЕЈ ЛУВР ОД МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ

АБУ ДАБИ ОТВОРИ МУЗЕЈ ЛУВР ОД МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ

Абу Даби, по десет години изградба, конечно, ги отвори вратите на новиот спектакуларен музеј Лувр, во обид да се претстави како град на културен туриз ...
ФИЛХАРМОНИЈАТА ДОБИ ТЕХНИЧКА ДОЗВОЛА ЗА НОВ ПОЧЕТОК, ОТВОРАЊЕТО Е ВЕЧЕРВА

ФИЛХАРМОНИЈАТА ДОБИ ТЕХНИЧКА ДОЗВОЛА ЗА НОВ ПОЧЕТОК, ОТВОРАЊЕТО Е ВЕЧЕРВА

Новата сала на Македонската филхармонија денес претпладне ја доби дозволата за технички прием, и со тоа, вечерва во 20 часот, свечено и официјално ќе ...
ФИЛМОВИ ЗА БЕГАЛЦИТЕ И ОПШТЕСТВЕНА ХИПОКРИЗИЈА СЕ ЅВЕЗДИТЕ НА „МАНАКИ“

ФИЛМОВИ ЗА БЕГАЛЦИТЕ И ОПШТЕСТВЕНА ХИПОКРИЗИЈА СЕ ЅВЕЗДИТЕ НА „МАНАКИ“

Со македонската премиера на краткиот филм „Крајот на времето“ на извонредниот македонски режисер Милчо Манчевски , а потоа и со премиера на бугарско-м ...
„МАНАКИ“ ОТВОРА СО МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА „КРАЈОТ НА ВРЕМЕТО“ НА МАНЧЕВСКИ

„МАНАКИ“ ОТВОРА СО МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА „КРАЈОТ НА ВРЕМЕТО“ НА МАНЧЕВСКИ

Со македонската премиера на наградуваниот краток филм „Крајот на времето“ на Милчо  Манчевски, а потоа и со премиерата на бугарско-македонската копрод ...
ФИЛХАРМОНИЈАТА НЕМА ТЕХНИЧКИ ПРИЕМ ОТИ ЌЕ СЕ ГРАДИ УШТЕ НАЈМАЛКУ ПОЛА ГОДИНА

ФИЛХАРМОНИЈАТА НЕМА ТЕХНИЧКИ ПРИЕМ ОТИ ЌЕ СЕ ГРАДИ УШТЕ НАЈМАЛКУ ПОЛА ГОДИНА

Објектот на Македонската филхармонија, кој во неделата се отвори со првиот свечен концерт, нема да биде готов уште најмалку половина година, велат вра ...
ВМРО-ДПМНЕ И ГРУЕВСКИ ГО КИДНАПИРАА ИСТОРИСКОТО ОТВАРАЊЕ НА НОВАТА ФИЛХАРМОНИЈА ЗА ПАРТИСКА ЖУРКА

ВМРО-ДПМНЕ И ГРУЕВСКИ ГО КИДНАПИРАА ИСТОРИСКОТО ОТВАРАЊЕ НА НОВАТА ФИЛХАРМОНИЈА ЗА ПАРТИСКА ЖУРКА

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со лидерот Никола Груевски го киднапира утрешното историско свечено отварање на новата концертна сала на Македонската ...
„МАНАКИ“ ОТВОРИ СО УДИРАЊЕ КАДАР НА ГОЛО

„МАНАКИ“ ОТВОРИ СО УДИРАЊЕ КАДАР НА ГОЛО

Во препознатлив стил на режисерот Мартин Кочовски, свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки“, што е во тек во Битола, почна со слободни, непурит ...
1 3 4 550 / 50 НАПИСИ