Таг: Панчо Минов

ПАНЧО МИНОВ ЈА НАПУШТА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ОТИ Е РАЗРЕШЕН ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИТКО ЈАНЧЕВ

ПАНЧО МИНОВ ЈА НАПУШТА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ОТИ Е РАЗРЕШЕН ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИТКО ЈАНЧЕВ

Пратеникот на ГРОМ Панче Минов, која е дел од опозиционата коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, вечерва изјави де ...
АКО СЕГА ПОЧНЕМЕ НОВИ ПРЕГОВОРИ СО ГРЦИЈА РИЗИКОТ ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

АКО СЕГА ПОЧНЕМЕ НОВИ ПРЕГОВОРИ СО ГРЦИЈА РИЗИКОТ ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

Ако сега отвориме нов процес на преговори со Грција, а по 27 години едвај ги врзавме двете страни, ризикот да ја испуштиме оваа шанса ќе биде огромен, ...
2 / 2 НАПИСИ